خطای 401

خطای 401

اگر وارد صفحه از سایت مور نظر خود شوید و شناسه و نام کاربری خود را اشتباه وارد کنید خطای 401 به شما نمایش داده خواهد شد، معمولا این خطا برای سایت هایی رخ می دهد که برای استفاده از آن نیاز است رمز عبور را وارد سایت مربوطه کنید و نیاز دارند کاربران احراز هویت شوند، بنابراین به جای اینکه آن صفحه را بارگذاری کنید این خطا را مشاهده خواهید کرد.

خطای 401 چگونه نمایش داده می شود؟

این خطا در مرورگر های مختلفی اینترنتی به شکل های مختلفی مشاهده می شودکه شامل موارد زیر می باشد:

 • HTTP401 ERROR- UNAUTHORIZED
 • UNOUTHORIZED 401
 • ACCES DENIED
 • ERROR 401 UNOUTORIZED

در مرورگر کروم یک صفحه سفید رنگ حاوی خطای HTTP401 ERROR- UNAUTHORIZED

نمایش داده می شود و در مرورگر های دیگر ظاهر متفاوتی دارد و ممکن است تنها صفحه ای دریافت کنید که داارای این نوشته باشد و یا موارد دیگری از این قبیل باشند.

چه دلایلی وجود دارد که خطای 402 به وجود می اید؟

اگر این خطا ایجاد می شود به طور قطع مشکل از طرف سرور خود کاربر است و دلایل بی شماری وجود دارد که ما در اینجا به آن می پردازیم این دلایل عبارتند از:

 • کوکی های مرورگر: متداول ترین دلیل حافظه های پنهان درون مرورگر می باشد و ممکن است که مرورگر شما نیاز به بازیابی داشته باشد، دیگر قدیمی شده باشد و از کوکی های قبلی برای خود استفاده کند که موجب ایجاد خطای 401 می شود.
 • عدم سازگاری پلاگین: این موضوع ممکن است به دلیل خطاهایی که درون افزونه های شما وجود دارد رخ داده باشد مثلا پلاگین امنیتی ورود شما را به درون سایت غیرقانونی اعلام کند و این هشدار خود را به صورت خطای 401 نشان خواهد داد.
 • ایجاد یو آر ال اشتباه و یا استفاده از پیوندی که منسوخ شده باشد: اگر یو آر ال خود را اشتباهی وارد کرده باشید ممکن است باعث بروز خطای 401 شده باشید و این آدرس اشتباهی موجب بروز خطای 401 شده باشد.
مطالعه بیشتر:   بنچ مارکینگ چیست؟

خطای 401

چگونه می توان خطای 401 را رفع نمود؟

در این قسمت روش های متعددی را به شما معرفی خواهیم کرد تا بتوانید خطای 401 را برطرف نمایید پس در ادامه با ما همراه باشید:

 • آدرس یو ار ال خود را بررسی کنید: هنگامی که با خطای 401 مواجه می شوید باید در ابتدا آدرس یو آر الی را که وارد کرده اید بررسی کنید و از صحت آن مطمئن شوید.
 • کش مرورگر خود را به روز رسانی کنید: در واقع کش مرورگر برای این ایجاد شده است که زمان بارگیری را کم کند اما مواقعی هم پیش می آید که موجب ایجاد اختلالاتی در بازدید آن می شود و اصلی ترین دلیل آن خطای 401، کوکی های اشتباه و داده های کش است بنابراین با پاک کردن کش آن مرورگر می توانید به راحتی شکل و خطای 401 را برطرف نمایید.

البته امکان دارد بقیه اطلاعات ذخیره شده در حافظه مرورگر شما هم پاک شود بنابراین بهتر است اطلاعات جامع تری را در مورد پاک کردن کش مرورگر به دست آورید.

 • هنگامی که کش مرورگر خود را پاک کردید ولی باز هم متوجه شدید که مشکل وجود دارد احتمال دهید که امکان دارد خطا از جانب حافظه درون فایروال شما باشد و سپس اقدام به پاک کردن آن نمایید و مشکلاتی همچون خطای احراز هویت خود را برطرف سازید.
 • می توانید به صورت مجدد وارد سیستم خود شوید: شما می توانید به صورت مجدد وارد سیستم خود شده و عملیات احراز هویتتان را انجام دهید، البته باید از پاک شدن کش مرورگر و فایروال خود مطمئن شده باشید که آن ها باعث بروز مشکل نشده باشند و به این ترتیب اطلاعات خود را دوباره ثبت نمایید شاید به این روش مشکل 401 برطرف شود.
 • می توانید خطای DNS را برطرف سازید تنها کافی است که حافظه قبلی آن را پاک کنید و با باز کردن مجدد صفحه می توانید درخواست جدیدی را ثبت نمایید که دارای روند متفاوتی در هر سیستم می باشد.
 • افزونه های دیگر را غیر فعال نمایید: ممکن است خطای 401 به دلیل مشکلات پلاگین سرور شما رخ دهد که باید افزونه هایی که امنیتی هستند و از ورود افراد به صورت غیر قانونی جلوگیری می کنند را به گونه ای تنظیم نمایید که دوباره این خطا بروز نکند.
مطالعه بیشتر:   نکات سئویی در مورد رپورتاژ که باید بدانید

بنابراین کافی است وارد سیستم خود شوید و همگی افزونه های خود را غیر فعال نمایید و سپس صفحه را دوباره بازیابی نمایید و ممکن است به این طریق خطای 401 برطرف شود. سپس هر کدام را نوبتی غیر فعال کنید و ببینید کدام افزونه موجب ایجاد این خطا شده اند، بعد از شناسایی آن می توانید با تیم پشتیبانی سایت تماس بگیرید، حتی از قالب های پیش فرض استفاده کنید و خطای مورد نظر را یک بار دیگر بررسی نمایید.

 • با ادمین سایت خود تماس بگیرید: اگر تمامی این مراحل را به درستی انجام دادید ولی باز هم مشکل برطرف نشد می توانید با کارشناسان حاضر در پشتیبانی سایت تماس بگیرید و از خدمات آنها به صررت 24 ساعته بهره مند شوید.

چگونگی حل مشکل خطای 401 توسط خود کاربر

برای حل این مشکل بهتر است که مراحل زیر را طی نمایید:

 • تمامی خطاهایی که ناشی از یو آر ال شما می باشد را بررسی کنید شاید به اشتباه آن را تایپ کرده باشید و با تایپ اشتباه ان وارد سایت دیگری شده باشید و به این ترتیب چون شما از کاربران آن سایت نیستید اجازه دسترسی به آن را ندارید.
 • اگر آدرس یو آر ال را به درستی وارد کرده اید بخش لاگین سایت را پیدا کنید و رمز عبور و شماره شناسه خود را چک کنید و از درستی آن ها مطمئن شوید، اگر اطلاعات را به درستی وارد کرده اید با ادمین سایت تماس بگیرید و مشکل را گزارش دهید.

خطای 401

منظور از پیغام خطای UNAUTHORIZED چیست؟

هنگامی که کاربر تلاش می کند که به صورت مکرر وارد سایتی شود و این امکان محقق نمی شود با این خطا روبرو می شود که می تواند به علت عدم ورود صحیح اطلاعات کاربری درون آن باشد و یا آدرس اشتباهی نوشته باشد، ممکن است اعتبار اکانت تمام شده باشد چون ممکن است اشتراک زمان مشخصی داشته باشید و با به پایان رسیدن آن خطای 401 نمایش داده می شود.

مطالعه بیشتر:   Fred به جنگ تبلیغات می رود

نتیجه گیری

این کد های خطا برای سایت ها و در مرورگر هایی متفاوت با یکدیگر فرق می کنند و اما اگر می خواهید از روشی استفاده کنید که بتوانید به نحوه موثری از بروز خطای 401 جلوگیری کنید بهتر است با انواع این خطاها و دلایل بروز آنها اشنا شوید و به این ترتیب در صدد حل مشکل خطای سرور خود بمی آیید و کسب و کار خود را رونق دهید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *