زمان رسیدن به لینک اول گوگل

سوالی که تقریبا تمام دارندگان سایت‌های کسب و کار دارند این است که چه زمانی سایت به صفحه‌ی اول گوگل می‌آید؟ یا چه عواملی در کاهش زمان رسیدن به لینک اول گوگل موثر هستند؟ پاسخ به این پرسش وابسته به متغیرهای فراوانی مثل وضعیت و کیفیت حال حاضر سایت, شرایط رقبا, کلمات کلیدی مدنظر برای ارتقا رتبه سایت به صفحه اول گوگل و بسیاری فاکتورهای دیگر است. برای کسب رتبه‌های خوب در گوگل باید صبور باشید و با جدیت به سئو سایت ادامه دهید و هرگز تسلیم نشوید.

در اینجا راه‌هایی را برای رسیدن به لینک اول گوگل بررسی می‌کنیم.

گول نخورید

باید توجه داشت که بسیاری از شرکت‌های سئو با وعده آوردن سایت به صفحه اول گوگل طی ۳۰ روز جذب مخاطب می‌کنند که نه تنها نمی‌توانند به وعده‌ی خود عمل کنند بلکه با اجرای روش‌های سئو کلاه سیاه مشکلاتی را نیز برای سایت به وجود می‌آورند که یک نوع کلاهبرداری محسوب می‌شود.

تفاوت زمان سئو با زمان رسیدن به لینک اول گوگل

تنها ۵.۷٪ از کل صفحات مورد مطالعه در حداقل یک کلمه کلیدی در زمان کمتر از یک سال رسیدن به صفحه اول گوگل را بدست آورده‌اند. زمان سئو با تایمی که طول می‌کشد که سایت به صفحه یا رتبه اول برسد متفاوت است. زیرا معمولا دو هفته زمان نیاز است تا گوگل متوجه تغییرات سئو شود.

زمان رسیدن به لینک اول گوگل

سایت‌هایی با شانس بالاتر

وب سایت‌های دارای امتیاز اتوریتی دامنه بالاتر هستند جایگاه بهتری نسبت به سایت‌هایی با دامنه اتوریتی پایین دارند که کاملا منطقی و قابل درک است.

زمان رسیدن به لینک اول گوگل

با بررسی دقیق‌تر این ۵.۷٪ از صفحات خوش‌شانس ثابت شده که حدود ۶۰ تا ۱۸۰ روز زمان برده تا رسیدن سایت به صفحه اول گوگل محقق شود که بیشتر در عباراتی با رقابت کمتر بوده است و هرچه رقابت شدیدتری میان دامنه‌های مختلف بر سر یک کلمه کلیدی وجود داشته باشد, این زمان افزایش می‌یابد. که طبق آمار چیزی در حدود ۹۵ درصد صفحات به زمانی بیش از یک سال برای رسیدن به صفحه اول گوگل نیاز دارند. مثلا در کلمات کلیدی پر رقابت تنها ۰.۳٪ از کل وب سایت‌ها در کمتر از یک سال به صفحه اول رسیده‌اند.

مطالعه بیشتر:   نکات مهم ویراستاری محتوا

چطور سایت را به ۵ درصدی که به لینک اول گوگل رسیده‌اند, برسانیم

در این شرایط اگر شما خیلی خوب روی سئو کار کنید, عبارت کلیدی ترند بالایی نداشته باشد و کمی خوش‌شانس هم باشید, در نهایت می‌توانید جز همان ۵ درصد قرار بگیرید.

فرمول جادویی وجود ندارد

فرمول جادویی برای تضمین قرار گرفتن سایت در نتایج گوگل و کاهش زمان رسیدن سایت به صفحه اول گوگل وجود ندارد و هیچ فردی هم نمی‌تواند به شما دقیق بگوید رسیدن به صفحات اول چقدر طول می‌کشد. اگر یک وب سایت راه اندازی کردید, ممکن است لازم باشد ۳-۴ ماه صبر کنید تا اولین بازدیدهای خود را از طریق گوگل دریافت کنید و پس از ۶-۷ ماه و به شرط سئو اصولی سایت, می‌توانید ترافیک زیادی را از گوگل کسب نمایید. برای اینکه در گوگل رتبه بالاتری داشته باشید و به بهترین جایگاه برسید, شاید بیش از یک سال صبر و پشتکار نیاز داشته باشد.

مهمترین عوامل موثر در سایت كه مربوط به مدت زمان رسیدن به صفحه اول نتایج در گوگل هستند

گوگل بارها گفته است كه در الگوریتم رتبه بندی خود از بیش از ۲۵۰ فاكتور استفاده می‌کند اما مهمترین عوامل موثر در سایت كه مربوط به مدت زمان رسیدن به صفحه اول نتایج در گوگل هستند عبارتند از:

  1. شرط سن
  2. دامنه‌ی تمیز
  3. میزان رقابت عبارت کلیدی
  4. نوع محتوا (اخبار, مقاله, تصویر و…)
  5. سئو عناوین مطلب
  6. طول محتوا

زمان رسیدن به لینک اول گوگل

سئو برای کاه زمان رسیدن به لینک اول گوگل

خدمات سئو نه تنها برای کسب رتبه بهتر در گوگل بلکه جهت کاهش زمان رسیدن به صفحه اول موثر است. فاکتورها و اجزای زیادی در یک وبسایت نیاز به بهینه سازی دارند که مهمترین آنها عبارتند از:

  1. تعداد و کیفیت بک لینک ها: مطلبی که لینک‌های زیادی دریافت کند می‌تواند به عنوان محتوای مهم و غنی شناخته شود و زمان رسیدن سایت به صفحه اول گوگل را کاهش دهد.
  2. تعداد دفعات اشتراک گذاری یک متن: اگر مطالبی که می‌نویسید دفعات بیشتری توسط کاربران دیگر اشتراک گذاشته شود تاثیر مثبتی خواهد داشت.
  3. انتشار مطالب بیشتر براساس یک برنامه ریزی منظم: مثلا در هر هفته ۲ تا ۳ مقاله جدید منتشر کنید. طبیعتا آمار بازدید افزایش می‌یابد.
مطالعه بیشتر:   بک لینک GOV چیست؟ چطور بسازیم؟

نتیجه

در پایان برای رسیدن به لینک اول گوگل باید صبور باشید. صبر یک فاکتور ضروری قلمداد می‌شود. در مورد رتبه گوگل وسواس نداشته باشید و مدام رتبه خود را چک نکنید. این کار شما را کلافه می‌کند و به اشتباه می‌اندازد. به جای اینکه بارها و بارها آمارهای رتبه‌بندی سایت را بررسی کنید, تمرکز خود را بر روی عوامل دیگر جذب مخاطب و افزایش درآمد بگذارید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *