سئوی خصوصی

اگر در حوزه ی فضای مجازی مشغول به فعالیت هستید، ممکن است بارها نام سئو را شنیده باشید. این اصول و تکنیک ها که باعث رشد سایت شما میشوند به عنوان یک علم به حساب میروند. مدیران سایت ها برای اینکه اطمینان عموم را جلب کنند و میزان فروش خود را بالا ببرند به دانستن تکنیک های خدمات سئو نیاز دارند، گرچه همه همیشه این اطلاعات را ندارند. در این صورت شما دو راه دارید. یا باید از مختصصان سئو کمک بگیرید، یا در دوره های آموزش خصوصی سئو شرکت کنید. در این مقاله به سئوی خصوصی و نکات مرتبط به آن میپردازیم.

سئو چیست؟

بهینه سازی موتور های جست و جو یا همان سئو CEO به مجموعه ای از فعالیت ها نسبت داده میشود که در طراحی و کدنویسی سایت، در تدوین استراتژی محتوایی، در تولید محتوا و لینک سازی خارجی انجام میدهیم. این فعالیت ها افراد بیشتری را به سوی سایت مورد نظرمان می آوردند و کاربران را بیشتر میکنند.

این تکنیک ها که توسط متخصصین صورت میگیرد  اگر به درستی روی سایت شما انجام شوند، بعد از مدتی به سایت شما در به دست آوردن رتبه های برتر گوگل کمک میکند. گرچه متاسفانه همه ی مدیران دانش کافی مربوط به انجام فعالیت های سئو را ندارد و آن موقع است که به متخصصان نیاز پیدا میکنند.

انواع قرار داد های سئو

اگر بخواهید از متخصصان سئو کمک بگیرید، باید یکی از قرارداد های زیر را انتخاب کنید.

 • قرارداد تضمینی سئو
 • قرارداد سئو ماهیانه
 • قرار داد سئو پروژه ای
مطالعه بیشتر:   بولد کردن کلمات کلیدی و تاثیر آن در سئو

سئوی خصوصی

در سئوی خصوصی باید چه چیز هایی را یاد بگیرید؟

 • انتخاب بهترین کلمات کلیدی بصورت کاملا اپتیمایز و اقتصادی؛ همانطور که احتمالا میدانید کلمه ی کلیدی نقش خیلی مهمی در رتبه ی شما در گوگل دارند. کلمات کلیدی به دو دسته ی Intent و Search Volume تقسیم میشوند که باید به خوبی آن ها را یاد بگیرید.
 • سئو داخلی
 • سئو خارجی سایت
 • به کارگیری روش های جدید و منسوخ نشده

اصول اولیه ی سئو

برخی از مواردی که باید از همان ابتدا با آن ها آشنا شوید، کارکرد موتور های جست و جو، مفاهیم پایه های الگوریتم، SERP, انوع سئو، فاکتور های رتبه بندی سئو، کلمه ی کلیدی، طریقه ی تولید محتوا برای سئو، اصول اولیه ی سئو داخلی، اصول اولیه ی سئو ی خارجی، اصول لینک سازی در سئو و ابزار های آن است.

همانطور که اشاره کرده بودیم کلمات کلیدی نقشی اساسی در رتبه ی شما در سئو دارند. برای یادگیری تحقیق روی کلمات کلیدی باید روش زیر را دنبال کنید:

 • کلمات مورد نیازتان را پیدا کنید
 • کلمات را آنالیز کنید، ارزش‌گذاری کنید و یک لیست کلمات کلیدی بسازید.
 • کلمات را روی صفحات مناسب هدفگذاری کنید تا رتبه بهتری در گوگل داشته باشید.

یکی‌ دیگر از بخش های قابل توجه، ساختار سازی سایت است. یک وبسایت از مطالب متنوعی با موضوعات مرتبط به هم به وجود آمده که شامل، صفحات مقاله، محصول، صفحات طبقه‌بندی (دسته‌بندی و تگ) و… است. این صفحات باید تحت یک ساختار منظم و قابل درک برای کاربران و موتورهای جستجو قرار بگیرند.

در یادگیری سئوی خصوصی، باید حتما به آموزش تولید محتوای مفید و کارآمد، آموزش لینک بیلدینگ، سئو وردپس و سئو وبسایت پرداخت.

مطالعه بیشتر:    فاکتور INP چیست و نکات مهم آن

سئوی خصوصی

سه بخش اصلی موفقیت در سئو

 1. ارتباط: مهم‌ترین عامل رتبه‌بندی ارتباط محتوا با جستجوی کاربر؛ است.
 2. اعتبار: محتوایی که مرتبط است باید معتبر هم باشد.
 3. تجربه کاربری: صفحه‌ای که مرتبط با سرچ شما و معتبر است باید تجربه کاربری خوبی هم ارائه دهد.

مراحل یادگیری سئو

یادگیری هرچیزی مراحلی دارد که مدتی طول میکشد، سئو هم از این دسته جدا نیست. برای یادگیری سئو ابتدا میتوانید از دوره های رایگان شروع کنید. برای اگاهی بیشتر به سراغ دوره های تخصصی تر بروید. مطالب یادگرفته شده را به صورت مکرر تمرین کنید. عضوی از گروه سئو کاران شوید. همراه با تغییرات سئو ر‌و به جلو روید.

سخن پایانی

برای موفقیت در کسب و کار خود یا داشتن سایتی که بتواند رتبه ی خوبی را در الگوریتم گوگل کسب کند، شما نیاز به سئو دارید، پیاده کردن تکنیک های این دانش تخصصی روی سایت از عهده ی هرکسی بر نمی آید اما متاسفانه برخی از افراد با ادعای سئوی تصمینی یا آموزش کامل شما را فریب میدهند. اگر میخواهید کار با سئو را فراگیرید، پیشنهاد میکنیم مدت ها روی نتایج آموزش شخصی که میخواهید انتخاب کنید تحقیق کنید چرا که یادگیری سئو نیازمند زمان و هزینه ی زیادی است و باید مراقب باشید بی فایده آن ها را هدر ندهید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *