سئو آف پیج

MohtavaMoon

درخواست مشاوره

به مشاوره با کارشناس دیجیتال مارکتینگ نیاز دارید؟

از جمله خدمات سئو می توان به افزایش بازدید از یک سایت و یا افزایش کیفیت ترافیک سایت اشاره کرد. به طور کلی سئو به بهبود عملکرد سایت کمک می کند. امروزه مردم از اینترنت استفاده زیادی دارند و مهم ترین و بیشترین اطلاعات خود را از این فضا به دست می آورند از این رو نادیده گرفتن این پتانسیل عظیم کاری اشتباه است و مردم توقع دارند که همه مشاغل یا کسب و کار وب سایت مخصوص خود را داشته باشد. وب سایت شما در واقع همان محیط کار و دفتر کار شما است و نباید به راحتی از کنار آن عبور کنید. سئو یکی از روش هایی است که سبب قدرتمند تر شدن کسب و کار می شود و می تواند مشتریان دائمی را برای کسب و کارتان به ارمغان آورد.

سئو چیست

سئو چیست

به طور کلی سئو فرایندی است که به رتبه بندی وب سایت کمک می کند. در واقع سئو می تواند سبب افزایش ترافیک و بهینه سازی موتور جست و جو شود. موتور های جست و جو به گونه ای طراحی شده اند که با تعیین معیار های خاص و مشخصی بهترین و با کیفیت ترین محتوا را به مخاطب ارائه دهند. از آن جایی که سئو بر اساس معیار های موتور های جست و جو انجام می شود،  یعنی سئو به افراد کمک می کند تا محتوای خود را با معیار ها منطبق کنند.

انواع سئو

سئو داخلی ( on page seo):

سئو داخلی ( on page seo)

سئو داخلی یا on page seo به مجموعه فعالیت هایی که به منظور افزایش رتبه سایت در موتور جست و جو و بهینه سازی صفحه وب انجام می شود، می گویند. از جمله این فعالیت ها می توان به بهینه سازی محتوا و استفاده از کد های HTML اشاره کرد. چون اغلب فعالیت ها در درون صفحه وب انجام می گیرد، به آن سئو داخلی گفته می شود.

 

سئو داخلی

عوامل موثر و مهم در سئو داخلی

سئو داخلی اگر مورد توجه قرار گیرد می تواند تاثیر به سزایی در رتبه بندی وب سایت شما داشته باشد. در بهبود عملکرد سئو داخلی عوامل بسیاری تاثیر دارند که از جمله این عوامل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بهینه سازی محتوا: برای این که بتوانید تاثیر زیادی بر روی کاربر بگذارید، باید تلاش کنید تا محتوای مفید و کاربردی در اختیارش قرار دهید. بهینه سازی محتوای شما باید به گونه ای انجام شود که در مقایسه با محتوای سایت های رقیب کامل تر و دقیق تر باشد. این موضوع سبب می شود که سایت شما در رتبه بالاتری قرار گیرد و موتور های جست و جو ارزش بیشتری به آن می دهند.
 • بهینه سازی تصاویر استفاده شده: برای بهتر دیدن شدن وب سایت بهتر است از تصاویر بهینه شده استفاده کنید یعنی این که در تصاویر، کلمات کلیدی به کار برید و هدف تصویر را به صورت مختصر و دقیق توضیح دهید. استفاده از تصاویر در محتوا سبب نمایش آن در تصاویر موتور جست و جو نیز می شود و می تواند میزان بازدید از سایت را افزایش دهد.
 • استفاده از لینک های داخلی: ارتباط ایجاد کردن بین مقاله ها می تواند کاربر را مدت زمان بیشتری در سایت شما مشغول کند و سبب دیده شدن محتوا های دیگر نیز شود. از این رو بهتر است در وب سایت خود از لینک دهی داخلی استفاده کنید زیرا همان طور که گفته شد، سبب افزایش زمان بازدید شده و موتور جست و جو وب سایت شما را مفید تلقی می کند و رتبه سایت افزایش می یابد.
 • استفاده از کلمات کلیدی و کلمات مترادف آن ها: با گسترش و پیشرفت موتور های جست و جو امکان تشخیص کلمات کلیدی و مترادف های آن ها، دیگر کار سختی برای آن ها نیست. در نتیجه لزومی ندارد که تنها از یک کلمه کلیدی استفاده شود و از توزیع به اندازه آن مطمئن شد. به عبارتی موتور های جست و جو معنای عبارت جست و جو شده را متوجه می شوند و آن ها را نیز نمایش می دهند.
مطالعه بیشتر:   سئو سايت ابزارآلات
سئو خارجی

سئو خارجی یا سئو آف پیج ( off page seo)

سئو خارجی یا سئو آف پیج به کلیه اقداماتی که برای تاثیر بیشتر بر روی رتبه بندی سایت در موتور جست و جو، در بیرون از سایت انجام می شود، سئو آف پیج می گویند. سئو آف پیج سبب ایجاد شناخت و افزایش اعتبار دامنه وب سایت می شود. از جمله اقدامات معمولی که در سئو ی خارجی انجام می شود می توان به تبلیغات، ایجاد بک لینک، استفاده از روش های افزایش تعامل با کاربران، افزایش اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی و… اشاره کرد.

سئو خارجی

عوامل موثر و مهم در سئو خارجی یا سئو آف پیچ

همانند سئو داخلی عوامل موثر زیادی در سئو خارجی مهم و موثر دانسته می شوند. از جمله این عوامل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • افزایش تعداد دامنه های متصل شده به سایت: یکی از عوامل موثر بر سئوی خارجی تعداد دامنهای متصل شده، به وب سایت است. هنگامی که تعداد دامنه ها افزایش می یابد، اعتبار سایت و محتوا افزایش می یابد و به مخاطبان بیشتری پیشنهاد داده می شود. برای افزایش دامنه های متصل شده به یک سایت، می توان از تبلیغات در سایت های مختلف استفاده کرد.
 • رتبه بندی صفحات لینک شده: صفحات از نظر اعتبار، ارزش و رتبه با یکدیگر تفاوت دارند. هر چه رتبه صفحات ی که به وب سایت شما لینک شده اند، بهتر باشد، سایت شما از نظر موتور های جست و جو معتبر شناخته می شود و سایت شما سریع تر گسترش می یابد.
 • مرتبط بودن صفحات لینک شده: از عواملی مهم دیگری که باید حتما به آن توجه داشته باید، بک لینک گرفتن از صفحات مرتبط متصل شده به وب سایت شما است. هر چه موضوعات به هم مرتبط تر باشند، وب سایت شما ارزش بیشتری خواهد داشت.
 • افزایش تعداد بک لینک ها: از دیگر فاکتور های موثر بر روی سئوی خارجی، تعداد بک لینک ها است. بک لینک ها در واقع همان صفحاتی هستند که به وب سایت شما لینک شده اند. در نتیجه هر چه تعداد صفحاتی که به وب سایت شما لینک داده شده اند، بیشتر باشد، دامنه و اعتبار وب سایت افزایش می یابد و در رتبه بالا تری قرار می گیرد.
مطالعه بیشتر:   بهترین ابزارهای سئو داخلی کدامند؟

تکنیک های موثر برای رشد وب سایت در سئو خارجی

تکنیک های موثر برای رشد وب سایت در سئو خارجی

 • برند سازی
 • بازاریابی محتوا
 • لینک سازی
 • تعامل با کاربران
 • تبلیغات و استفاده از اینفلوئنسر ها
 • حضور در شبکه های اجتماعی
 • انتشار محتوا به صورت مهمان
 • شناسایی لینک های نقص دار و تصحیح آن ها
 • ثبت اطلاعات در پروفایل وب سایت
سئو آف پیچ

کلام آخر

سئو آف پیج ممکن است در مقایسه با سئو داخلی آسان تر به نظر برسند اما عواملی وجود دارند که تحت کنترل شما نیستند و می توانند تاثیر بسیار زیادی در رتبه بندی سایت داشته باسند. از جمله این عوامل می توان به عدم بارگذاری مطالب و عدم تایید محتوای تولید شده توسط سایر سایت ها اشاره کرد. در این مقاله تلاش کردیم به معرفی سئو و انواع آن و عوامل موثر بر روی سئو داخلی و خارجی بپردازیم. همان طور که اشاره شد سئو داخلی و خارجی در بهبود رتبه وب سایت، افزایش بازدید و سرعت بارگذاری سایت نقش موثری دارد. امیدواریم امیدواریم در این مقاله توانسته باشیم به سوالات شما در زمینه سئو و انواع آن پاسخ دهیم.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *