چگونه می توانیم یک سایت ورزشی را سئو کنیم؟

MohtavaMoon

درخواست مشاوره

به مشاوره با کارشناس دیجیتال مارکتینگ نیاز دارید؟

اگر دقت کرده باشید سایت های ورزشی دارای بازدید بالاتری نسبت به سایت های دیگر هستند و این موضوع به دلیل محبوبیت بیشتر آن ها در میان عموم مردم است و این دلیل خوبی بر بدست آوردن درآمد های بالا و گزاف توسط این دسته از سایت ها می باشد.

ولی اگر یک سایت دارای رتبه خوبی در گوگل نباشد و یا اینکه به هر دلیل از ویوی خوبی برخوردار نباشد موجب می شود که در سطح بالایی نیز قرار نگیرد و اینجاست که موضوع سئو سایت ورزشی اهمیت پیدا می کند.

در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا به شما طریقه سئو کردن یک سایت ورزشی را آموزش دهیم.

سئو چیست؟

سئو چیست؟

سئو در واقع همان عمل بهینه تر کردن موتور های جستجوگر گوگل است و برای اینکه شما بتوانید به مقصود مورد نظر خود دسترسی بهتری پیدا کنید موتور های جستجوگر گوگل برای ما امکاناتی را فراهم کرده اند و حال اگر وب سایتی با این قوانینی که گوگل تعیین کرده است مطابقت بیشتری داشته باشد در نتیجه به رتبه ای بالاتری در گوگل دسترسی پیدا می کند.

ما باید تلاش کنیم سایتی طراحی کنیم که با این معیار ها هم خوانی داشته باشد و به شما خواهیم گفت که فایده این کار چیست؟

 

مطالعه بیشتر: خدمات سئو

فایده سئو کردن سایت ورزشی

فایده سئو کردن سایت ورزشی:

دلیل  اصلی اینکه تصمیم می گیریم سایت خود را سئو کنیم این است که بتوانیم به بازدید بالایی دست یابیم و در نتیجه سطح در آمد خود ا افزایش دهیم برای دستیابی به این هدف باید به منابعی دسترسی داشته باشیم که یکی از این منابع می تواند استفاده از تبلیغات باشد البته باید در نظر داشته باشیم که روش تبلیغات هم دارای راهی طولانی است و هم ممکن است سود مطلبی را به ما ندهد و یا اینکه اگر دست از تبلیغات برداریم رتبه ما در سایت دچار تزلزل شود.

مطالعه بیشتر:   لینک سازی لایه به لایه و تاثیر گذاری عالی

بنابراین هرچه میزان بازدید سایت ما افزایش یابد به میزان فروشمان نیز افزوده می شود و در نتیجه بیشتر مورد حمایت اسپانسر های مختلف قرار می گیریم و کمک می کنند که بتوانیم تبلیغات قوی تری را انجام دهیم. برای دستیابی به این هدف باید تمامی آموزش های لازم در این زمینه را دیده باشیم و نکات مهم این روش را رعایت کنیم.

 

این صفحه را نیز بخوانید: خرید بک لینک

نکات کلیدی برای سئوی سایت های ورزشی چیست؟

نکات کلیدی برای سئوی سایت های ورزشی چیست؟

با توجه به مزایای سئو سایت های ورزشی در اینجا به نکاتی اشاره می کنیم که توجه و رعایت آن ها کمک بسزایی به پیشرفت سایتتان خواهد کرد، این نکات به قرار زیر هستند:

  • از سرچ ارگانیک استفاده کنیم، اگر می خواهیم به رتبه بالایی در گوگل دست پیدا کنیم باید دو راهی که در پیش رویمان قرار گرفته است را انتخاب کنیم یکی اینکه برای هر کلیکی که انجام می دهیم مبلغی را پرداخت کنیم تا اینکه بتوانیم به جایگاه خوبی در گوگل برسیم و دیگر اینکه روی سئوی وب سایتمان تمرکز لازم را به خرج دهیم و از خط مشی های مرتبط با این موضوع پیروی کنیم تا در نهایت به هدف خود دست یابیم.

با نگاهی به نتایج گوگل پی خواهیم برد که تمام سایت هایی که رتبه اول را در گوگل کسب کرده اند برای تبلیغات خود هزینه های گزافی را پرداخت کرده اند و این بدان معنا است که حتی اگر شما به رتبه اول در زمینه یک کلمه کلیدی با سئو دست یابید باز هم امکان این وجود دارد که در زیر سایت های  دیگر در هنگام جستجوی کاربران قرار بگیرید.

مطالعه بیشتر:   محتوای همیشه سبز چیست؟

اما توجه به ان نکته الزامی است که معمولا افراد به سایت هایی که دارای تبلیغات بالایی در زمینه کسب رتبه بهتر در گوگل هستند اعتمادی نمی کنند و معمولا تمایل دارند از سایت هایی خرید کنند که به صورت طبیعی در جایگاه بالایی قرار گرفته اند.

  • دومین نکته استفاده از کلمات کلیدی به جا و منطقی می باشد، در واقع کلمات کلیدی زیربنای هر سایت اینترنتی هستند و بدون این کلمات هیچ سئویی ایجاد نمی شود چون هدف سئو ایجاد ترافیک در سایت است و این ترافیک هم زمانی به دست می آید که کاربر کلمه کلیدی مورد نظر خود را وارد کند و نتیجه آن مواجه شدن با سایت شما باشد.

این بدان معنی است که با حتی با وجود انتخاب کلماتی که دارای سرچ بالایی بوده اند و رسیدن به رتبه اول هم هم ممکن است موفق نشوید یا میزان فروش بالایی نداشته باشید و این اصلا برای سئو کار خبر خوبی نخواهد بود.

  • چگالی کلمات کلیدی بهتر است به درستی صورت بگیرد این بدان معناست که بعد از انتخاب این کلمات باید به صورت منطقی و اصولی آن ها را در صفحه های سایت قرار دهیم و چگالی آن کلمه کلیدی به صورت مناسبی به کار برده شود تا جستجوگرهای گوگل بتوانند به درستی به هدف صفحه شما پی ببرند. اما اگر از حد مناسبی فراتر برود سایت شما دچار پنالتی و یا جریمه خواهد شد، درواقع چگالی این کلمات باید در بازه 0.5 تا 2 درصد باشد.

اگر بتوانید از وردپرس برای سایت خود استفاده کنید دیگر نیزی به رعایت این چگالی ندارید و تنها استفاده از افزونه های متناسب با موضوع برای شما کفایت می کند و به صورت اتوماتیک وار این چگالی صورت می گیرد و موجب می شود از حد خود تجاوز نکند.

مطالعه بیشتر:   سئو سايت طلا فروشی

در واقع تکرار بیش از حد یک کلمه کلیدی موجب زیاده روی خواهد شد و از حوصله مخاطب خارج می شود پس سعی نکنید ربات باشید و فقط هدفتان تکرار فراوان ان کلمه باشد و رضایت کاربران در این زمینه مهمترین هدف و هدف بعدی رسیدن به نتیجه مطلوب خودتان باشد.

  • آخرین مورد استفاده از کلمات کلیدی طولانی می باشد، اگر برایتان مهم است که سایتی داشته باشید که دارای ترافیک بالایی باشد بهتر است به دنبال کلمات کلیدی نروید که سرچ زیادی داشته اند چون به طور قطع سایت های ورزشی دیگر نیز قبلا از این کلمات استفاده کرده اند بنابراین در این زمینه بی رقیب نخواهید بود و به این ترتیب بعد از مدتی دلسرد می شوید چون نتیجه خاصی از این موضوع نمی گیرید.

نتیجه گیری:

بنابراین اگر می خواهیم در سئوی سایت ورزشی خود به نتیجه مطلوبی دست یابیم بهتر است که کلمات کلیدی را انتخاب کنیم که بتوانیم در مدت زمانی کوتاه به نتیجه مطلوب برسیم و قبلا رقیبانمان آن را انتخاب نکرده باشند و به کلمات کلیدی که خود گوگل پیشنهاد می دهد توجه کنیم، افزونه هایی درست انتخاب کنیم که به وسیله نقشه سایت، یافتن نقص های سئو سایت و دایرکت مجدد و اتوماتیک وار صفحاتی که حذف شده اند ایجاد می شوند، هم چنین عوامل دیگر هم چون مدت زمانی که کاربر تصمیم می گیرد در سایت شما باقی بماند، درست انجام دادن لینک سازی داخلی، میزان خوانا بودن محتوا همگی موجب افزایش رضایت کاربران از سئو سایت ورزشی شما خواهند شد.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *