سئو فصلی

سئو فصلی

سئو فصلی مجموع کاملی از مطالعات است که به شما ضمانت می دهد تا نتیجه عملکرد شما به صورت صحیح و مثبت تحت تاثیر اتفاقات و رویدادهای قابل پیش بینی سالانه قرار بگیرد. شما باید یک ایده و رویکرد سئو فصلی برای دوره ها ی مهم سال مانند: جشن قربان، روز ولنتاین، روزپدر،روز سال نو، مبعث، ضیافت رمضان، فصل تابستان و دیگر رویدادها داشته باشید.

تغییرات فصلی براساس زمان

تغییرات فصلی براساس زمان به معنی، دوره های بزرگی که قسمتی از سال را در بر می‌گیرد. بعضی از این دوره ها ممکن است شامل یک ماه خاص  یا یک سال را پوشش دهد. مانند: فصل تابستان و زمستان.

تغییرات فصلی ناشی از رویداد

این رویدادها با تغییرات فصل، دوره های خاصی را در سال پوشش می‌دهد. که دوره ی فصلی چند روزه هستند.

سئوی فصلی  با تحقیق و مطالعات انجام شده برای هماهنگ شدن خدمات سئو با اتفاقات و روندهای فصلی را پوشش می‌دهد. اتفاقات قابل پیش بینی  که هرسال در حال تکرار هستند.

انواع سئو فصلی

دو نوع سئو سایت فصلی وجود دارد عبارتند از:

  • سئو بر پایه فصل
  • سئو بر پایه رویداد

سئو فصلی فقط بر فصول مختلف سال مانند: پاییز، زمستان، بهار و تابستان می‌تواند تمرکز کند. اما سئو بر پایه رویداد، به مناسبت هایی که در طول سال رخ می‌دهد می‌پردازد. مانند: عید نوروز در بهار.

سئو فصلی هنگامی که به دوره های فصلی وارد می‌شود، افزایش متوسطی در فروش،  نسبت به بقیه ی سال خواهد داشت. مخصوصا قسمت خرده فروشی که بیشترین سود را از این کار می‌برد. هنگامی که روندهای فصلی نا دیده گرفته شود در واقع فرصت های مناسب در کسب و کار را از دست می‌دهد.

مطالعه بیشتر:   چگونه لینک های اسپم سایت را حذف کنیم؟

چرا سئوی فصلی مهم است؟

سئوی فصلی به کسب و کار شما می‌تواند اینگونه کمک کند، با افزایش تبدیل ها، شما می‌توانید با برجسته کردن خدمات و محصولات خود در مهم ترین زمان نیاز، فروش خود را افزایش دهید. با انجام این کار، شما کسب و کار خود را با جریان درآمد متفاوتی نسبت به بقیه ی فصول پیش رو دارید.

سئو فصلی

اگر شما به صورت خاص محصولات فصلی که مرتبط به کسب و کارتان است به بازار عرضه کنید، در زمانی که پیش بینی می‌کنید احتمال خرید محصولات بالا می‌رود، آنها را ارائه دهید. در نتیجه شما فرصت فروش محصولات خود را در زمان مناسب و به سرعت افزایش داده ا‌ید. با این اوصاف در ماه های دیگر که فروش کمتری دارید، می‌توانید انتظارات خود را به حداقل برسانید.

نحوه پیدا کردن روند‌های فصلی

برای برخی از محصولات روند فصلی کاملا واضح است. اما در بعضی دیگر، با بررسی کمی عمیق تر داده ها ،روند های فصلی واضح تر و ساده تر می‌شود. تشخیص زمان های مرتبط با رویدادها کمی سخت تر است. جای تعجب ندارد که محصولات گرم کننده در زمستان و محصولات خنک کننده در تابستان محبوب تراند.

چگونه از موضوعات به روز در هر فصل مطلع شویم؟

اگر می‌خواهید یک سئو فصلی خوب و محبوب را پیاده سازی کنید، باید از موضوعات مهم و به جا که مرتبط با آن فصل است آشنا شوید. اگر خلاق باشید می‌توانید از موضوعات مهم  در سئو فصلی خود استفاده کنید.

چندین راهکار برای سئو سایت:

  1. همه ی رویدادهای مهم در طول سال را از تقویم پیدا و یادداشت کنید. بعضی از این رویدادها به میلادی و بعضی به قمری است. برخی از مناسبت ها را مورد اولویت قرار دهید. مهمترین و اصلی ترین نکته ای که باید درنظر گرفت دو مورد است. مانند: *زمان رویداد، *میزان اهمیت رویداد در کسب وکار و برند شما است.
  2. مخاطبین خود را مشخص کنید، به علایق آن ها توجه و دسته بندی کنید و درآخر رویدادهای  مناسب آن ها را پیدا کنید.
مطالعه بیشتر:   FDQ چیست؟

برای مثال: اگر شما یک وب سایت فروش موبایل داشته باشید که در سطح بین المللی فعالیت دارد. به طور حتم باید برند های خارجی به روز را کاملا پوشش دهید. ولی اگر وب سایت شما از برند داخلی است، با توجه به محصولات به روز موبایل را نسبت به فروش و تعداد مشتریان پوشش دهید.

برای سئو فصلی رده ی سنی مخاطبان بسیار مهم است. قبل از انتشار محتوای خود، در ابتدا به رده سنی مخاطبان توجه کنید. بدون شک رویداد های مورد علاقه ی هر فرد با دیگری متفاوت است. برای مثال: یک فرد بزرگ سال با یک نوجوان علایق متفاوتی دارند. در نتیجه با توجه به این موضوع مهم می‌توانید به پیشرفت سئو سایت خود کمک کنید.

سئو فصلی

تصاویر فصلی در سئو فصلی  

در وب سایت  شما تصاویر فصلی نتیجه کسب و کار شما را زیباتر و جذابتر و همچنین تخصصی تر می‌کند. در سئو فصلی محتوای بصری  در اولویت قرار دارد. زیرا مخاطبان با دیدن تصاویر، فصل مورد نظر برایش تداعی می‌شود. تصاویر فصلی باید به روز باشد تا مخاطبان جذب وب سایت شما شوند. امروزه با تصاویر محصولات بخصوص تصاویر رنگی و مد روز، وب سایت ها از افزایش ترافیک بالا و فروش بی نظیر برخوردار می‌شود.

چه زمانی محتواهای فصلی را به نمایش بگذاریم؟

شاید برای شما هم سوال پیش بیاید بهترین زمان ارائه محتوای فصلی چه زمانی می‌باشد. این سوال برای سئو فصلی بسیار مهم است. شما باید  محتوای فصلی را در زمانی که فصل مورد نظر با شما تطبیق دارد ارائه دهید وگر‌نه  محتوای فصلی شما جزو تاریخ گذشته محسوب می‌شود.

مطالعه بیشتر:   افزونه های مناسب افزایش سرعت

برای مثال: زمانی که در فصل زمستان هستیم، لباس های زمستانه را باید اواخر پاییز در فروشگاه ها ی پوشاک مشاهده کنیم.

محتوای فصلی سیو فصلی هم بدین شکل است. شما هم محتوای فصلی و مناسبتی را باید زودتر از فصل و تاریخ مورد نظر آن منتشر سازید در غیر این صورت عملا برای شما کارایی نخواهد داشت.  برای مثال: اگر شما در سئو فصلی لباس های زمستان را در فصل پاییز پوشش دهید، قسمت زیادی از کار شما، قبل از شروع فصل زمستان انجام شده و نتیجه  رضایت بخش ، از ترافیک بالا و فروش با درصد بالا خواهید داشت.

به طور کلی در نظر داشته باشید که شما باید قبل از شروع فصل ، سئو فصلی خود را راه بیندازید. شما باید زودتر از روز و فصل  مورد نظرآماده باشید تا به راحتی پاسخگوی نیازهای مخاطبان سئو سایت خود باشید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *