سئو محلی

MohtavaMoon

درخواست مشاوره

به مشاوره با کارشناس دیجیتال مارکتینگ نیاز دارید؟

برای ارایه خدمات سئو در این روش از روش ها و استراتژی هایی استفاده می شود و به این شکل سایت شما در گوگل تبدیل به دایرکتورهای کسب و کار مانند خواهد شد و تعداد زیادی از مشتریان با انجام یک جستجوی محلی می توانند از خدمات و محصولات شما در آن منطقه استفاده کنند

در سئوی محلی گوگل برای اینکه بتواند نتیجه مورد نظر کاربر را به دست بیاورد با استفاد از IP موقعیت کاربر را تشخیص می دهد و نتایج خود را بر اساس آن ارائه می دهد. به کمک سئوی محلی می توانید تمامی خدمات و محصولات خود را در اختیار مشتریان محلی تان قرار دهید، برای انجام این کار لازم است که مکان جغرافیایی افراد را باتوجه به IP  که دارند شناسایی کنید اما برای به دست آوردن مکان جغرافیایی یک وب سایت باید به نکاتی توجه کنید.

بنابراین به اقداماتی که برای تعیین موقعیت جغرافیایی خود و آگاه کردن آن به ربات های گوگل می دهید سئوی محلی گفته می شود.

سئو محلی

تعریف سئو محلی

سئوی محلی را می توان مجموعه ای از خدمات سئو تعریف کرد؛ برای اینکه بتواند رتبه خود را منطقه جغرافیایی خود ارتقا دهد از فعالیت هایی برای اینکار استفاده می کند.

برای اجرای خدمات سئوی محلی باید تمامی خدمات سئوی داخلی و تولید محتوا و لینک سازی خارجی را انجام دهید تا بتوانید در منطقه محلی خود رتبه بهتری کسب کنید.

گوگل بر حسب موقعیت محلی که کاربران دارند به آنها کمک می کند تا بتوانند بهترین نتایج را از منطقه جغرافیایی خود به دست بیاورند و علاوه بر آن این عبارت های جستجو برای هر منطقه ای فرق می کند، به همین دلیل است که الگوریتم های گوگل چنین عبارت هایی را تشخیص می دهند و نتایج متناسب با آن را در اختیار کاربران قرار می دهند.

مطالعه بیشتر:   بهترین شرکت سئو سایت در تهران و کرج

به کمک سئو محلی می توانید کسب و کارهای خود را در محل مورد نظرتان به نمایش بگذارید و از طرفی سایت خود را بهینه کنید. موتورهای جستجوگر برای اینکه بتوانند به اطلاعات لازمی برای جستجوهای محلی دست یابند به محتوای داخلی، صفحات شبکه ها ی اجتماعی، لینک های داده شده از سایتهای محلی نیاز دارند. بنابراین برای اینکه بتوانید در جستجوهای محلی کارآمد تر عمل کنید و رتبه بگیرید نیاز دارید که سایت خود را بهینه سازی کنید.

اسلایدر محلی

اسلایدر سئوی محلی

برای جستجوی بعضی از عبارت های محلی گوگل در بالای نتایج جستجو کادری را می اورد که در آن تصاویر برخی مکان هایی که با مکان مورد نظرتا ارتباط دارند نمایش داده می شود، به آن کادر اسلایدر محلی گفته می شود، این باعث می شود که اسلایدر سئو به شکل متفاوتی دیده شد و بیشتر به چشم کاربران بیاید و برای یک وب سایت کلیک های بیشتری انجام شود.

الان نیازی نیست که برای جستجوی مورد نظرتان مکان را اضافه کنید به این خاطر که تمامی نتایجی را که گوگل نشان می دهد خودکارو براساس موقعیت شما آورده می شوند. از آنجای که جدیدا گوگل به جستجوهای محلی توجه خاصی می کند می توانید برای ارتقای کسب و کارهای محلی خود از سئوی محلی استفاده کنید.

سئو محلی

چگونه از سئو محلی استفاده کنید؟

ابتدا لازم است که در سایت گوگل مپ سئوی محلی خود را ثبت کنید ولی اگر نتوانستید اطلاعات کسب و کار خود را در گوگل مپ ثبت کنید نمی توانید در نتایج محلی گوگل رتبه ای داشته باشید.

سئو محلی

چرا سئو محلی مهم است؟

به این خاطر که موتورهای جستجوگر می توانند جایگزین تمامی دفترچه تلفن ها و صفحات زرد شوند و از طرفی گوگل توجه زیادی به جستجوی محلی دارد، به عنوان مثال اگر به دنبال موردی در گوگل هستید، گوگل سعی می کند برای شما نتایجی از آن مورد را بیاورد که مربوط میشود به مکانی که  بر اساس IP  خودتان است. حتی اگر جستجوی خودتان را بر حسب مکان خاصی انجام دهید گوگل جستجوی خود را محدودتر می کند و فقط آن مکان خاص را جستجو می کند.

مطالعه بیشتر:   سئو سايت املاک

سئوی محلی می تواند برای ارتقای رتبه کسب و کار شما بسیار مفید و حائز اهمیت باشد. در گذشته برای اینکه یک مغازه یا خدمات و یا کسب و کاری را پیدا کنید باید از دوستان و آشنایانی که در آن مکان مناطق بودند کمک می گرفتید و یا از صفحات نیازمندی روزنامه ها استفاده می کردید ولی الان با یک جستجوی ساده در گوگل می توانید نیازهای خود را برطرف کنید. اگر در عبارت جستجوی خود مکان جغرافیایی را بیان کنید نتایجی دقیقا مرتبط  با منطقه جغرافیایی خودتان را نمایش می دهد.

سئو محلی

از چه روش های برای بهینه سازی سئو محلی استفاده کنید؟

سئوی محلی با گوگل مپ شروع می شود کافیست که ادرس شرکت خود و یا کسب و کار مغازه خود را در آن ثبت کنید باید تمامی تماس ها و هم چنین مکان مورد نظر شما به روز باشد تا بتوانید با ساده ترین سرچ در نمایش جستجوگر گوگل مپ بیایید . بهتر است که ادرس و مشخصات خود را مانند کد پستی و کد شهر خودتان را نیز ثبت کنید تا گوگل بهتر بتواند بین گوگل مپ و وب سایت شما ارتباط برقرار کند.

هم چنین می توانید در گوگل بیزینس ادرس و و نام و مشخصات شرکت خود را درج کنید که به کمک این موضوع گوگل راحت تر می تواند برای نتایج محلی خود از ان استفاده کند و تاثیر خوبی نیز بر سئوی محلی می گذارد. البته چون ایران تحریم می باشد از گوگل بیزنس پشتیبانی نمی شود.

بهتر است که مکانی را در توضیحات متا و عنوان و تگ های خود درج کنید به این دلیل که به کمک این موضوع می توانید در جستجوی محلی گوگل رتبه بالاتری را کسب کنید.

مطالعه بیشتر:   چگونه بک لینک رایگان بگیریم؟

سئو داخلی

سئوی داخلی برای کلمات کلیدی محلی

برای این موضوع باید به نکاتی توجه کنید. ابتدا باید ساختار سایت را برای سئوی محلی بهینه کنید یعنی برای هرموقعیت جغرافیایی که در ان هستید یک صفحه فرود جداگنه بسازید و آن را برای عبارت محلی همان مکان بهینه کنید.

علاوه بر ان اطلاعات سایت خود را در گوگل مپ در قسمت فوتر صفحه اول سایت نمایش دهید تا به کمک آن کاربران بهتر بتوانند موقعیت شما را شناسایی کنند.

روش دیگر استفاده از اسکیما است، اسکیما یا داده های ساختار یافته به گوگل این امکان را می دهند که اطلاعات دقیق تری از سایت شما در اختیار کاربران قرار بگیرد و برای هر سئوی محلی یک نوع اسکیمای خاص آن وجود دارد.

سئو خارجی

برای ایجاد یک سئوی خارجی باید لینک سازی خود را بر روی کلمات کلیدی محلی متمرکز کنید و انکرتست هایی را از کلمات کلیدی محلی انتخاب کنید و از سایت های محلی لینک بیشتری دریافت کنید.

سئو آف پیچ

کلام آخر

ایجاد یک سئوی محلی برای کسب و کارتان زیاد کار سخت و پیچیده ای نمی باشد و فقط اندکی تنظیمات می خواهد. به سئوی محلی نسبت به گذشته اهمیت بیشتری داده می شود و بهینه سازی برای جستجوی محلی کسب و کارتان باعث می شود که نسبت به رقبای خود دربازار مزیت بیشتری داشته باشید و همینطور در جستجوهای آنلاین بیشتر دیده شوید. حال اگر این کسب و کارتان را با توجه به موقعیت جغرافیایی که دارد مشخص کنید باید از نکات سئوی محلی نیز استفاده کنید. استفاده از این روش باعث افزایش عملکرد کسب و کارتان می شود و می توانید میزان فروش خود را به طور قابل ملاحظه و چشمگیری افزایش دهید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *