سئو کلاه خاکستری

MohtavaMoon

درخواست مشاوره

به مشاوره با کارشناس دیجیتال مارکتینگ نیاز دارید؟

شاید تا به حال نام سئو های کلاه دار را شنیده باشید؛ سئو کلاه سفید،  سئو کلاه خاکستری،  سئو کلاه سیاه از جمله این کلاه ها هستند. ما امروز قرار است که درباره سئو کلاه خاکستری یا همان گری هت سئو با یک دیگر صحبت کنیم اگر مایل هستید که بیش تر درباره ی این سئو و تکنیک های آن بدانید با ما همراه باشید. باید خدمتتان عرض کنیم که خدمات سئو یک سری تکنیک دارد که استفاده از همه ی آن ها به نفع صاحب سایت نیست.  معمولا تکنیک هایی که قانونی هستند جز سئو کلاه سفید هستند و تکنیک هایی که به صورت غیر قانونی یک سایت را بالا می برند جز سئو کلاه سیاه هستند. حال سوال این جا است که پس تکلیف سئو خاکستری چه می شود؟ عجله نکنید به آن هم می رسیم‌. 

 

سئو کلاه خاکستری

همه چیز اینجاست!

شاید با خود فکر کنید که سئو کلاه خاکستری چیزی بین سیاه و سفید است در صورتی که این گونه نیست. سئو کلاه خاکستری خود شامل تکنیک هایی است که گوگل می تواند متوجه ی آن شود و اگر متوجه شود که از این تکنیک ها استفاده کرده اید سایت را جریمه می کند. البته باید به این نکته نیز اشاره کنیم که اگر یک فرد حرفه ای از این تکنیک ها استفاده کند می توان متوجه ی تاثیرات آن شد اما اگر به دنبال یک راه حل خوب هستید که از آن جواب قطعی بگیرید ما این تکنیک ها را به شما پیشنهاد نمی کنیم زیرا یک اشتباه کوچک می تواند موجب نابودی سایت شود.  سوال این جا است آیا از این تکنیک ها استفاده کنیم یا خیر ؟ چنان چه به طور کامل با تکنیک های سئو کلاه خاکستری آشنا نیستید به هیچ عنوان سمت آن نروید. زیرا یک اشتباه کوچک می تواند کلی به ضررتان تمام شود‌. نکته ی دیگری که در این رابطه وجود دارد و حتما باید توجه کنید این است که الگوریتم های گوگل هر سال عوض می شوند و این تغییرات ممکن است باعث شود بعد ها تکنیکی که در حال حاضر یاد می است غیر قانونی شناخته شود پس اطلاعات خود را به روز کنید

مطالعه بیشتر:   چگونه سایت فروشگاهی را بهینه سازی کنیم؟

تکنیک های شناخته شده ی سئو کلاه خاکستری کدام اند

اکانت جعلی شبکه های اجتماعی

1. اکانت های جعلی برای شبکه های اجتماعی

ساخت حساب جعلی نه تنها کار غیر قانونی بلکه غیر اخلاقی است؛ این کار این گونه است که شما چند حساب درست می کنید و از طریق آن تلاش به گرفتن بک لینک از طریق شبکه هایی مثل لینکدین، فیس بوک و توییتر می کنید. اگر قصد دارید از طریق شبکه های اجتماعی به بالا رفتن سایت خود کمک کنید می توانید از طریق شبکه های خود این کار را انجام دهید و بعد از مدتی فعالیت نیز شاهد تاثیرات آن باشید.

خرید دامین

2. خرید دامین

باید خدمتتان عرض کنیم که یک سری دامین وجود دارند که قیمت های مناسبی دارند و یا این که منقضی شده اند و مطالب آن ها نیز با موضوع سایت شما هم خوانی دارد شما می توانید این دامین ها را تهیه کنید و واژه های کلیدی مد نظر خود را در آن پیدا کنید و سپس آن را به سایت خود وصل کنید.  اما باید دقت کنید که قبلا گوگل این دامین ها را جریمه نکرده باشد . اگر می خواهید یک کار مطمئن تر انجام دهید می توانید تعدادی مطلب جدید با کلمات کلیدی جدید به آن اضافه کنید و سپس به آن لینک دهید.

طراحی سایت

3. یک سایت جدید طراحی کنید 

متخصص های سئو بر این باورند که هر چند سال یک بار باید مجددا یک سایت طراحی کنید. زیرا با طراحی دوباره ی سایت دستورات و کد ها تغییر می کند.  درست است که این یک تکنیک برای سئو کلاه خاکستری است اما خب اگر در آن متخصص نیستید سمت آن نروید.

مطالعه بیشتر:   اسکیما چیست و چگونه با آن نتایج سایت را متحول کنیم؟
بک لینک

4. به سایت خود بک لینک بدهید

گوگل با افرادی که بک لینک خریداری می کنند به شدت برخورد می کند اما خب این میان افرادی هستند که تبادل لینک می کنند.  شایان به ذکر است که این بو لینک ها می توانند از روش های مختلفی انجام شوند برای مثال در شبکه های مجازی و در پست های یک دیگر برند یک دیگر را معرفی کنند. شما در این کار باید خیلی خبره باشید در غیر این صورت به چنگال الگوریتم های باهوش می افتید و عواقب بدی در پیش رو خواهید داشت.

کامنت

5. کامنت ها را دست کم نگیرید

به جرات می توان گفت که این تکنیک کلاه خاکستری خیلی در کیفیت و ارتقای سایت موثر است. اگر به دنبال یک تکنیک عالی هستی  می توانید در سایت خود و یا حتی سایت های دیگر کامنت گذاری کنید.  فقط در این میان باید دقت کنید زیرا احتمال دارد که گوگل لینک هایی که در این بخش ها می گذارید را جریمه کند . چنان چه صاحب آن نظر ها را اسپم شناسایی کند این احتمال بیش تر می شود.

کلمه کلیدی

6. استفاده از کلمه ی کلیدی تنها در عنوان

به جرات می توان گفت که این تکنیک کلاه خاکستری خیلی در کیفیت و ارتقای سایت موثر است. اگر به دنبال یک تکنیک عالی هستی  می توانید در سایت خود و یا حتی سایت های دیگر کامنت گذاری کنید.  فقط در این میان باید دقت کنید زیرا احتمال دارد که گوگل لینک هایی که در این بخش ها می گذارید را جریمه کند . چنان چه صاحب آن نظر ها را اسپم شناسایی کند این احتمال بیش تر می شود.

مطالعه بیشتر:   اهمیت سئو

اگر جز آن دسته افرادی هستید که از کلمه ی کلیدی تنها در عنوان محتوای خود استفاده می کنید مراقب باشید که گوگل با برگه ی جریمه به سراغتان نیاید. در چنین مواقعی گوگل فرض می کند که قصد دارید قوانین لن را دور بزنید و با شما برخورد می کند.  اگر متن کوتاهی دارید می توانید از این روش استفاده کنید اما اگر متن هزار کلمه و یا بیش تر از آن است حتما باید از کلمات کلیدی در میان متن استفاده کنید.

شبکه های اجتماعی

7. روی دکمه های شبکه اجتماعی کلیک کنید

درست است که این تاکتیک کمی قدیمی است اما باز هم می توانید با کمک آن Ip های گوناگون را روی مطلب هایی که در شبکه های اجتماعی گذاشته اید کلیک کنید تا بتوانید به راحتی وارد سایت خود شوید. ما تا به این حتی کار تعدادی از این تکنیک ها را به شما آموزش دادیم شما می توانید برای کسب اطلاعات بیش تر مقالات زیاد تر و فیلم های مختلفی را تماشا کنید تا همه ی موارد را به طور کامل بفهمید و بعد ها در آن متخصص شوید.

1 Comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *