سرویس کلود فلر

سرویس کلود فلر

اگر می خواهید درک درستی از چگونگی استفاده از سرویس کلود فلر داشته باشید باید به تجربه هایی که از استفاده اینترنت تا کنون داشته اید فکر کنید. در برخی مواقع این امکان وجود دارد که شما خواسته اید وارد صفحه خاصی شوید ولی محتوای آن در دسترس نبوده است و یا حتی آن صفحه خطا داده است، معمولا علت های بیشماری برای این مشکل وجود دارد که نهایتا همه آن ها به یک جواب می رسند.

در اینجا می خواهیم به یکی از دلایل اصلی آن یعنی کلود فلر بپردازیم بنابراین تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

به وجود آوردن سرویس کلود فلر

کلود فلر از اصلی ترین و مهم ترین شبکه های جهانی دنیا محسوب می شود که تمامی فعالیت ها و موسسات و تمامی کسانی که از اینترنت استفاده می کنند به کمک کلودفلر توانسته اند از سرویس هایی استفاده کنند که داری امنیت بیشتری می باشد. کلود فلر در واقع یک شبکه ازCDN  است که به کمک آن امنیت این شبکه مهم جهانی تامین شده است و آن را در برابر مواردی هم چون تزریق SQL، هک شدن هویت افراد و غیره محافظت می کند.

 از طرفی موجب بهبود کارکرد سایت می شود و سرعت انجام عملیات لود شدن را به کمک داده های گسترده ای که در سراسر دنیا به کار گرفته است ارتقا می بخشد، طریقه کارکرد این شبکه همانند وی پی ان است یعنی هر کاربر می تواند به کمک سروری به وب شما دستیابی پیدا کند و هرچه آن سرور نزدیک تر به آن شبکه داده  باشد موجب خواهد شد که عملیات بارگذاری توسط کاربر با سرعت بیشتری صورت بگیرد و این یک خصوصیت فوق العاده محسوب می شود.

سرویس کلود فلر چه خصوصیاتی دارد؟

این سرویس دارای چندین سرور است که افراد می توانند محتوای خود را بعد از درخواستی که ارائه می دهند درون آن ثبت نمایند که این می تواند دارای مزایایی باشد از جمله اینکه موجب صرفه جویی در پهنای باند بازدید کننده می شود.

مطالعه بیشتر:   قدم به قدم تا نوشتن پروپزال سئو

 امکان دارد که کاربر بخواهد از یک سرویس غیر فلر استفاده کند و صفجه وبی را که دارای تصاویر متعددی است باز نماید بنابراین مرورگر هم درخواست های متعددی را برای او می فرستد و اگر بخواهیم حجم این تصاویر را هم در نظر بگیریم یعنی سرور ما باید مگابایت های زیادی را پردازش کند، به کمک سرویس کلود فلر می توان دارایی خود را ذخیره نمود.

سرویس کلود فلر

در واقع این بدان معناست که با دانلود کردن هر مطلبی توسط کاربر یعنی او دارد طبق قوانین سرور خود عمل می کند تا در یابد که برای هر بار دیدن آن صفحه از وب سایت نیاز است آن را دوباره دانلود کند و یا خیر؟ اگر قوانینی برای این موضوع وجود نداشته باشد موجب فعال شدن تمامی پیش فرض های آن مرورگر خواهد شد و در نتیجه تمامی فایل هایی که ذخیره شده اند در استفاده های بعدی مجددا نمایش داده خواهند شد.

کلود فلر نقش یک ASSET CACHING را اجرا می کند یعنی هر باری که تصویری درخواست می شود آن را درون سرور های خود ذخیره سازی می کند و زمانی که کاربر دیگری قصد استفاده از همان تصویر را داشته باشد سرویس کلود فلر سریعا همان تصویر را در اختیارش قرار می دهد و در نتیجه زمان خود را به انجام کار های مهمتری اختصاص می دهد و در بهبود عملکرد وب سایت تاثیر خوبی خواهد گذاشت.

از خصوصیات بارز دیگر استفاده از سرویس کلود فلر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • از حملات DDOS جلوگیری می کند.
  • تجربه کاربران را در هنگام استفاده از گوشی بهبود می بخشد.
  • می توان به کمک آن عملکرد سایت را به خوبی ارزیابی نمود.
  • محتوای استاتیک را در اختیار هر بازدید کننده قرار می دهد.
  • در شبکه CDN یک تعادل پایداری را ایجاد می کند.
  • می تواند به خوبی خطرات احتمالی را تشخیص دهد و شناسایی کند.
مطالعه بیشتر:   با بهترین سئوکار حرفه ای خانم آشنا شوید

چگونه شبکه جهانی محتوا در اختیار سرویس کلود فلر قرار می گیرد؟

این سرویس دارای شبکه ای است که درون آن محتواهای بسیاری وجود دارند در واقع تمامی محتواهای کشی که شما در اختیار دارید در تمامی سرور هایی که در کل دنیا وجود دارند تکرار خواهند شد و با درخواست یک کاربر در مورد تصویر مورد نظرش به جای اینکه آن تصویر مستقیما از سرور شما دریافت شود سرویس کلود فلر به کمک نزدیک ترین سرور به شما این کار را انجام خواهد داد و به این ترتیب موجب بارگیری سریع تر عملیات شما خواهد شد.

هم چنین کلود فلر از سایت شما به کمک شبکه CDN در برابر خطرات حملات احتمالی هکر ها محافظت می کند و وب سایت های زیادی در سراسر دنیا وجود دارند که این خدمات را ارائه می دهند و به همین دلیل عوامل غیر امنیتی خیلی راحت شناسایی می کند و به کمک فایروال که همواره در حال پیشرفت است امکانات امنیتی را برای وب سایت های کاربران فراهم می سازد.

سرویس کلود فلر

چگونگی عملکرد کلود فلر

کارایی سرویس کلود فلر بیشتر در شبکه ای بزرگ از این سرور هاست که در 93 کشور سراسر دنیا قرار گرفته است و مکان های زیادی را پوشش می دهد و طریقه عملکرد آن به دو صورت کش و فایروال است، برای سرویس هایی که دارای هاست هستند نیاز است که در این سرویس ثبت نام نمایند و بعد هم وب سایت خود را جزوی از کنترل پنل کلود فلر نمایند و به این طریق تمام داده هایی که درون سرور شما قرار گرفته است بر روی تمامی سرور های موجود در سراسر دنیا نیز دخیره خواهد شد.

زمانی که کاربری تصمیم می گیرد وارد وب سایت شما شود سرویس کلود فلر کمک خواهد کرد که داده های کش از نزدیکترین سرور در اختیار او قرار بگیرد، این موجب خواهد شد که کاربر بتواند در بازه زمانی کوتاهی تمام اطلاعات مورد نیاز از وب سایت شما را دریافت نماید و از طریقی این داده ها توسط سرور های کلود فلر بازبینی می شوند و اگر از لحاظ امنیتی دچار مشکلی شوند سریعا جلوی آن را خواهند گرفت، در واقع سرویس کلود فلر ماموریت دارد که اینترنت را به صورت بهینه شده ای در اختیار کاربران خود قرار دهد.

مطالعه بیشتر:   کنیبالیزیشن سایت فروشگاهی یا تله ای برای سئو سایت؟

هر سال این سرویس تلاش می کند که خدمات بهتری را به کاربران خود ارائه دهد و با خدماتی که دارای امنیت کافی باشد می تواند اعتماد کاربرانش را به خوبی جلب نماید و باعث بهبود عملکرد آن ها شود.

کلود فلر چگونه موجب امنیت وب سایتمان می شود؟

زمانی که وب سایت خود را وارد لیست سرویس کلود فلر نمودید تمامی داده های آن به این سرویس انتقال می یابند و کلود فلر به کمک IP کاربر و میزان درخواست هایی که دارد و غیره به کاربر این امکان را می دهد که فایروال خود را تنظیم نماید و بعد از اتصال سایت شما به این سرویس به کمک شبکه DNS تحت نظارت قرار می گیرد و از او محافظت می شود و با سرچ دامنه سایت شم توسط هر کاربری خدمات DNS در اختیار او قرار می گیرد.

نتیجه گیری

استفاده از سرویس کلود فلر موجب تسریع عملیات دسترسی به وب سایت شما توسط هر کاربری خواهد شد از طرفی از سیستم او محافظت می کند و جلوی حملات احتمالی هکر ها را برای نفوذ به اطلاعات آن می گیرد، بنابراین سرور هایی که تحت نظارت سرویس کلود فلر هستند از امنیت بیشتری برخوردار خواهند بود و کاربران با اطمینان بیشتری می توانند از خدمات وب سایت شما استفاده کنند.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *