سوشال سیگنال چیست

MohtavaMoon

درخواست مشاوره

به مشاوره با کارشناس دیجیتال مارکتینگ نیاز دارید؟

هدف اصلی ایجاد فضای مجازی، ایجاد یک جامعه در فضای آنلاین می باشد. فضا و جایی که افراد با هم در ارتباط هستند و هر کدام با هدف خاصی چون سرگرمی، یادگیری، تعامل و… وارد این پلتفرم‌ها می‌شوند. با افزایش کاربران این فضاهای اجتماعی و فراگیری اینترنت در زندگی روزمره ی افراد و نهادینه شدن اینترنت و فضای مجازی ، ابعاد مختلف زندگی انسان ها را دستخوش تغییرات کرده است. از جمله ابعاد زندگی که با اینترنت دچار تغییر شده است، روش و مدل کسب و کارها می باشد به طوری که بسیاری مشاغل جدید نیز پدید اورده است. با ورود کسب‌وکارها به شبکه‌های اجتماعی این ارتباطات شکل دیگری به خودش گرفت و حالا شرکت‌ها تلاش می‌کنند تا بتوانند بدون واسطه با مخاطبانشان در ارتباط باشند و بتوانند از طریق این پلتفرم ها مشتریان خود را افزایش دهند. سوشال سیگنال عبارت است از هرگونه تعامل و واکنش از سوی کاربران نسبت به برند شما که می‌تواند شامل لایک، کامنت، به اشتراک ‌گذاری، ذخیره کردن و… ، که تمامی این ها نشانه‌ای از مشارکت آن‌ها در فعالیت‌های شماست. به همین دلیل هر کدام از این موارد را یک سوشال سیگنال می‌نامند و نشان می‌دهد که کاربران چه تعاملی با شما دارند. هر حرکتی از سوی کاربران در جهت تعامل با شما در شبکه های اجتماعی یک نشانه یا به اصطلاح سیگنال است.

این صفحه را نیز بخوانید: خرید بک لینک

در دنیای اینترنت و وب سایت ها ، صفحاتی در رتبه های بالاتر قرار می گیرند که از محتوای خوب و باکیفیت تری برخوردار هستند این به این معنی است که موتورهای جستجو گر از جمله گوگل برای کیفیت ارزش زیادی قائل هستند . این کیفیت نسبت به تعداد افراد بازدیدکننده و تعداد نظرات مثبتی که به مطالب شما نشان می دهند ارزیابی می شود. زمانی مطلب شما لایک، کامنت مثبت و فوروارد فراوان دریافت می کند تا تعداد کاربران زیادی ان را با هم. به اشتراک می گذارند گوگل نیز مطلب شما را یک مطلب باکیفیت و خوب در نظر می گیرد به همین خاطر ارزش و اعتبار صفحه و سایت شما افزایش می باید و در نتیجه در رتبه بندی گوگل در صفحات و رتبه های برتر و اول در نظر گرفته می شود. این عملکرد برای سوشال سیگنال ها نیز کاربرد دارد به طوری که اگر محتوای شما در صفحات مجازی و شبکه های اجتماعی مورد پسند و توجه کاربران زیادی بگیرد یعنی محتوای باکیفیتی تولید کرده اید که افراد بسیاری با ان ارتباط برقرار کرده اند و درنتیجه بر سئوی سایت شما نیز تاثیر مثبت خواهد گذاشت. گرفتن بک لینک از طریق شبکه های اجتماعی به سایت شما می تواند بر ارزش و سئو سایت شما بسیار موثر باشد به همین علت است که برخی معتقد هستند که سوشال سیگنال ها با سئو سایت رابطه ای مستقیم خواهند داشت.

مطالعه بیشتر:   بک لینک کامنتی چیست؟
سوشال سیگنال چیست

سوشال سیگنال social signal   چیست

باتوجه به مطالب فوق می توان گفت تمامی فعالیت های افراد با یکدیگر و واکنش هایی که به مطالب یکدیگر در پلتفرم های اجتماعی نشان می دهند سوشال سیگنال هستند که در ارزش و اعتبار سایت شما تاثیر مستقیم دارد‌‌. این سوشال سیگنال ها به منظور بک لینک های زیاد طبیعی هستند که در رتبه بندی سایت شما ببسیار ارزشمند است.

با این وجود می توان گفت سوشال سیگنال ها انواع مختلفی دارند که برخی از ان ها عبارتند از:

  • بازدیدهای زیادی که از پلتفرم های اجتماعی صورت می گیرد.
  • کامنت ها و منشن های مثبتی که محتوای شما دریافت می کند.
  • لایک ها و پسندهای کاربران
  • میزان فوروارد یا به اشتراک گذاشته شده ی محتوای شما.
همیت سوشال سیگنال

اهمیت سوشال سیگنال

در سال های ابتدایی که شبکه های اجتماعی به وجود امده بودند ، افراد از ان ها صرف پیام رسانی استفاده می کردند اما با فراگیر شدن این شبکه ها در حوزه های مختلف زندگی و ورود کسب و کارها به این پلتفرم ها و تغییر در روند کسب و کارها و ایجاد کسب و کاری نوین ، تاثیر شبکه های اجتماعی و سوشال سیگنال ها بر سئو سایت ها نیز افزایش یافت و به رابطه ای مستقیم تبدیل شده است. به سبب همین امر اکثر کسب و کارها و فروشگاه های انلاین در شبکه های مجازی نیز فعالیت دارند و رابطه ای سازمان یافته ای را بین سایت و صفحات اجتماعی خود برقرار کرده اند که بر فروش و رشد کسب و کار انان تاثیر به سزایی داشته است. شبکه های اجتماعی در صورت فعالیت اصولی می توانند افراد زیادی را با وب سایت شما اشنا و بازدیدکنندگان بیشتری را برای شما به ارمغان آورد.

مطالعه بیشتر:   سئو سايت طلا فروشی
بک لینک ارزشمند از طریق سوشال سیگنال

ایجاد بک لینک ارزشمند از طریق سوشال سیگنال

محتوای خوب و باکیفیتی که  شبکه های اجتماعی قرار می دهید باعث دریافت سوشال سیگنال های فراوانی خواهد شد و افراد بیشتری نسبت به ان ها بک لینک طبیعی خواهند داد. برای این امر مهم نیست که شما در کدام پلتفرم اجتماعی فعالیت دارید مهم نحوه ی عملکرد و فعالیت شما در ان پلتفرم می باشد به طوری که بتوانید مشتریان و افراد بیشتری را به سمت سایت خود هدایت کنید.

فعالیت اصولی یعنی تولید محتواهای خوب به طوری که بک لینک های طبیعی بسیاری از سوی کاربران دریافت کنید.

نحوه افزایش سوشال سیگنال

نحوه افزایش سوشال سیگنال

فعالیت در شبکه های اجتماعی و دریافت سوشال سیگنال عالی به طوری که تاثیر مثبت و مستقیم بر سئو سایت شما باعث شده باشد ملزم به رعایت اصول و فعالیت های مستمری خواهد بود.
برخی از اصولی باید مورد توجه قرار دهید شامل:
۱. اکانت شبکه‌های اجتماعی خودتان را حرفه‌ای بسازید.
2. به صورت منظم و مستمر در شبکه‌های اجتماعی فعالیت کنید.
3. سعی کنید فالوورهای واقعی جذب کنید.
4. از تصاویر و ویدیوهای باکیفیت و مناسب استفاده کنید.
۵. مسابقه و چالش‌های جذاب داشته باشید.
۶.کاربران را برای اشتراک گذاری مطالب ترغیب کنید.

نقش سوشال سیگنال بر سئو

چه انتظاری از نقش سوشال سیگنال بر سئو داشته باشیم

افزایش سوشال سیگنال ها باعث ارزش و اعتبار شما خواهد شد به صورتی که وقتی کاربران زیادی محتوای شما را بپسندند و با یکدیگر به اشتراک بگذارند نشان از مفید بودن محتوا و جذابیت ان برای کاربران بوده و این به اعتبار شما در نظر گوگل می افزاید و با دریافت بک لینک های فراوان طبیعی می توانید جایگاه ویژه ای را در گوگل برای خود پیدا کنید. سوشال سیگنال ها می توانند گوگل و دیگر موتورهای جستجوگر را قانع کنند که این محتوا و سایت به طور طبیعی برای کاربران بسیاری مفید و جذاب بوده است و باید ارزش و اعتبار بسیاری را برای شما در نظر بگیرند.

مطالعه بیشتر:   گوگل دیسکاور چیست؟

 

این صفحه را نیز بخوانید: خدمات سئو

تقویت سوشال سیگنال

بهترین کار برای تقویت سوشال سیگنال در سایت

سوشال سیگنال هایی که شما از طریق فضای مجازی و پلتفرم های اجتماعی دریافت می کنید باید به درستی به سایت شما انتقال داده شود یا به عبارتی باید گوگل متوجه این همه سوشال سیگنال مثبت برای کسب و کار شما شود تا بتواند ارزش گذاری کند و سئو سایت شما را بالا ببرد، برای این هماهنگی میان صفحه ی شما در شبکه های اجتماعی با سایت فروشگاهی تان باید این دو را به هم متصل کنید به بیان ساده تر باید در هر محتوا از سایت خود یک لینک و ادرس اکانت فضای مجازی خود را درج کنید و از طرفی در اکانت فضای مجازی در شبکه های اجتماعی ، باید لینک و ادرس سایت خود را درج نمایید که بتوانید از کاربران و فالوورهای خود بک لینک دریافت کنید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *