صفحه درباره ما

صفحه درباره ما

هر سایت بیزینسی باید یک صفحه درباره ما داشته باشد. قسمت (درباره ما) سایت شما جایی برای افراد بازدید کننده است که در ارتباط با اینکه شما چه کسی هستید و کار شما چه است؟ و آن چه که‌ موجب شده بیزینس خود را راه بیندازید، دانسته های بیشتری کسب می کنند.

 اینکه آیا در حال ساخت یک سایت تازه برای شرکت هستید و یا می خواهید سایت موجود را تغییر و تحول دهید، باید اندکی وقت خود را بر روی صفحه درباره ما صرف کنید. راهکار های زیادی جهت بهبود آن وجود دارد. توجه به صفحه درباره ما از جایی بیشتر خواهد شد که یک شخص بازدید کننده را تبدیل به مشتری کنیم.

هم اکنون به چه صورت یک صفحه در باره ما بنویسیم؟

قسمت( درباره ما) شما باید به نوعی دعوت کننده باشد و حاوی مورد های ذیل باشد.

  • داستان شرکت را کاملا بنویسید

حتما باید اجازه دهید صفحه درباره ما بگوید شرکت به چه صورت آغاز به کسب و کار کرده است.یک جریان مختصری را به اشتراک بگذارید که دلیل  ثبت شرکت چه بوده است. یک محور زمان از آن چه که شرکت انجام داده است را عرضه کنید. در این صفحه ذکر کنید که چرا شرکت شما درباره آن کاری که انجام می دهید شور و شوق دارد و اجازه دهید تا اشخاص با خواندن این صفحه مقدار زیادی با شما و نقاط قوت که شرکت شما با بقیه رقابت کنندگان در حیطه کاری خود دارند، شناخت پیدا کنند. مشتری ها علاقه مند هستند که شرایط یک بیزینس را بهتر بفهمند.

  • در ارتباط با داستان اشخاص بگویید

مشتری ها خوب می دانند که بیزینس شما بیش از یک نام بازرگانی است. در ارتباط با افراد موسس و گرداننده مهم دیگر بیشتر بگویید و حتی در ارتباط با اشخاصی که مشتری ها با آن ها ارتباط دارند بیشتر توضیح دهید. همچنین برای گفتن داستان شرکت و اشخاصی که مشغول به کار هستند می توانید از عکس های منحصر به فردی بهره گیری کنید. گذاشتن عکس های مدیران و سرپرستان شرکت در این بخش می تواند در ایجاد ارتباط و آشنایی با شرکت تاثیرات بسزایی داشته باشد.

  • مشخصات شرکت را نمایش دهید

حتی اگر شرکت شما در یک صنایع مالی محافظه کار یا مشروط است نمایش دادن ماهیت و مشخصات آن بدان زیانی نخواهد زد. ولی بهتر است اندکی مطالب طنز و خنده دار هم در صفحه به کار ببرید و هنگام نوشتن متن در صفحه، منفعت مخاطبان و اینکه کار شما چه مزیت هایی برای افراد دارد را حتما توجه کنید.

مطالعه بیشتر:   الگوریتم هیل تاپ

صفحه درباره ما

موضوعاتی درارتباط با طراحی صفحه درباره ما


در اینجا روش هایی که در صفحه درباره ما می توانید بهره گیری کنید ذکر می شود.

  • عکس و زندگینامه

حداقل یک عکس و زندگینامه از هر یک از کارکنان اجرایی شرکت آپلود نمایید. اگر شرکت بزرگ نیست این کار را با همراهی تمامی کارکنان انجام دهید. یک زندگینامه پر اشتیاق ایجاد کنید به این معنی که اندکی نو آورانه باشد. همچنین می توانید عکس هایی از فضای شرکت و یا کارخانه، تصویر از رخداد های مهم که در آن شرکت داشته اید مثل گردهمایی ها و کنفرانس ها بگذارید تا برای ایجاد ارتباط و آشنایی با شرکت تاثیر بسزایی داشته باشد.

  • ساخت ویدئویی مرتبط با شرکت

ویدئویی کم در ارتباط با شرکت خود ایجاد کنید که در آن خدمات و امکانات عرضه شده به واسطه شرکت را به صورت اندک نمایش دهد. حتی می توانید مباحثه هایی را که با صاحب و اشخاص مهم دیگر، در شرکت انجام دهید و آن ها را بر روی صفحه درباره ما به اشتراک بگذارید.

  • تصاویر را به صورت محور زمان نمایش دهید

آیا شرکت در مدت چند سالی که فعالیت دارد، تصاویر را ثبت کرده کرده است؟ می توانید تصویر هایی از محل های بازدید شده، تجربیاتی را کسب کنید و حتی آغاز شرکت تصاویر هایی را قرار دهید که این موضوع یاری می کند تا نمایش دهید یک شرکت با اعتبار و مطمئنی هستید.

ایراد های شایع در ساخت صفحه درباره ما


بیشتر مالکان بیزینس ها نمی دانند که چطور یک صفحه درباره ما منحصر به فرد را به وجود بیاورند و اصولا در ساخت آن بی تفاوت و بی توجه هستند. ولی صفحه درباره ما در اکثر سایت ها یکی از صفحات پر مخاطب است و این صفحه به گونه ای مخاطبان را هدایت می کند و موجب به دست آوردن اعتماد آن ها می شود.

مطالعه بیشتر:   همکاری سئو با هوش مصنوعی

صفحه درباره ما
اما ایراد های شایع شامل این موارد است:

  • توضیحات طولانی و غیر الزامی

این موضوع را باید توجه داشت که خیلی از مخاطبان علاقه مند هستند در مورد تاریخچه و چگونه آغاز شدن کار سایت و مهارت های کاری دانسته هایی کسب کنند ولی باید متن به صورت خلاصه ذکر شود و موضوعاتی که خیلی مهم نیستند را نباید در متن بیاوریم. همچنین در این بخش باید به مخاطبان توضیح دهیم که مزیت این بیزینس برای مخاطبان چیست و چه برتری هایی نسبت به اشخاص دیگر در همین حیطه کاری دارد. پس می توانید توضیحات خود را خیلی معمولی و با کمی شوخی به مخاطبان عرضه کنید.

در صفحه درباره ما مالکان سایت باید به نوعی در مورد محصولات خود توضیحاتی ارائه دهند که بهتر بودن خود را نسبت رقابت کنندگان بیشتر ذکر کرده و بتوانند مخاطبان را از مرغوبیت محصولات مطمئن کنند حتی متن های  موجود در صفحه باید به نوعی ذکر شود که موجب جلب توجه مخاطبان بشود.

آیا صفحه درباره ما در سئو سایت اثری دارد؟

صفحه درباره ما و محتوای آن برای جلب اعتماد مخاطبان تاثیر دارد و به طور غیر مستقیم بر سئو سایت موثر است. صفحه درباره ما هنگامی اهمیت دارد که بخواهیم از اشخاص بازدید کننده مشتری بسازیم.

سخن آخر

عزیزان ما در این مقاله همه ی تلاش خود را نمودیم تا در ارتباط با اهمیت صفحه درباره ما در سایت و سئو، هم اکنون به چه صورت یک صفحه در باره ما بنویسیم و غیره توضیحاتی را ارائه دهیم. پس باید تمام تلاش خود را انجام دهید تا بهترین متن را تهیه کنید تا اثر زیادی بر گوگل و خدمات سئو و مخاطبان داشته باشد. برای سوال های بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید. امیدواریم از مقاله راضی بوده باشید.

مطالعه بیشتر:   سئو محتوا

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *