متاتگ های مهم در سئو کدامند

MohtavaMoon

درخواست مشاوره

به مشاوره با کارشناس دیجیتال مارکتینگ نیاز دارید؟

امروز قرار است که به طور مفصل درباره متاتگ های مهم سئو با یک دیگر صحبت کنیم.  چنان چه مایل هستید بدانید متاتگ های مهم سئو کدام اند چند دقیقه با ما همراه باشید.  لازم به ذکر است که متا تگ ها بر چسب های اطلاعاتی هستند که به منظور فهمیدن بهتر مطالب مورد استفاده قرار می گیرند. لازم به ذکر است که این بهینه سازی به دو شکل انجام می شود.

 • بهینه سازی برای کاربران
 • بهینه سازی برای موتور جست و جو گوگل

باید خدمتتان عرض کنیم که تگی که تولید سایت می کند با کد HTML  ساخته شود و این کد نیز انواع مختلفی تگ دارد اما خود متا تگ تنها برای موتور جست و جو است و یکی از مهم ترین کار ها در خدمات سئو به حساب می آید. در واقع می توان گفت که متا تگ بخشی از اطلاعات سایت که به موتور جست و جو داده می شود تا موتور جست و جو آن را مطالعه کند و منتظر بمانید تا موتور گوگل آن را بخواند و واکنش خود را به سایت نشان دهد.

نکته ی مهم در رابطه با متاتگ

نکته ی مهم در رابطه با متاتگ

شایان به ذکر است که شما باید بدانید جای هر کد کجا است و بعد از آن استفاده کنید. متا تگ باید اول کد نویسی نوشته شود. شما ابتدا HTML  را به قسمت Head  اضافه می کنید و بعد از آن می توانید بدون هیچ ترتیبی تگ ها را وارد کنید  باید این نکته را نیز اضافه کنیم اهمیت تگ ها نسبت به سال های قبل کم تر شده است اما اگر با استراتژی درست استفاده شود می تواند تاثیر به نسب خوبی در سایت بگذارد.  در بخش های بعد به معرفی بهترین متا تگ های سئو می پردازیم پس بخش های بعد را از دست ندهید.

مطالعه بیشتر:   تعرفه سئو سایت+قیمت بهینه سازی سایت
متا تگ کیورد

متا تگ کیورد

خیلی از افراد متخصص در این کار سر استفاده از متا تگ در کیورد  با یک دیگر اختلاف نظر دارند. از آن جایی که افراد زیادی در این کار تقلب می کنند گوگل تصمیم گرفته است که خیلی به آن اهمیت ندهد اما از آن جایی که الگوریتم های گوگل به روز می شوند ممکن است بعد ها نیز دوباره مهم شوند. اگر قصد دارید از متا تگ استفاده کنید باید به طور اصولی از کلمات کلیدی استفاده کنید یعنی آن کلماتی که کاربر جست و جو می کند.  فقط حواستان باشد که نباید بیش از حد از کلمه کلیدی استفاده کنید. علاوه بر این می توانید تنها یک بار از کلمه های مترادف استفاده کنید، اگر برای سایت ایرانی مطلب می نویسید نباید بیش تر از ۲۰۰ کاراکتر در آن بگذارید.  اگر قرار است از ویرگول در متن استفاده کنید باید

متا تگ توصیف صفحه

متا تگ توصیف صفحه

متا تگ توصیف صفحه یا همان meta tag description  علاوه بر این که کاربر برای موتور جست و جو نیز مناسب است  کاربر کلمه مورد نظر را جست و جو می کند و موتور جست و جو نیز محتویات داخل متا تگ را مطالعه می کند. موضوع مطلب را در هر صفحه پیدا می کند . یعنی زمانی که کاربر کلمه مورد نظر را سرچ می کند موتور با مطالعه متن داخل آن در صورتی که کلمه کلیدی مرتبط در آن باشد مطلب را به کاربر پیشنهاد می کند.

متا تگ های کاربردی در سئو

متا تگ های کاربردی در سئو

 1. متا تگ های مهم دیگری در سئو قرار دارند که موجب ارتقای سایت می شوند. ما در این بخش تعدادی از آن ها را برای شما نام می بریم و شما می توانید درباره ی هر کدام به طور مجزا تحقیق کنید و اطلاعات کسب کنید.
  1. متا تگ html
  2. متا تگ subject
  3. متا تگ copyright
  4. متا تگ language
  5. متا تگ robots
  6. متا تگ revised
  7. متا تگ classification  یا همان اطلاعات
  8. متا تگ  summary  یا همان خلاصه
  9. متا تگ topic  یا همان موضوع
  10. متا تگ abstract یا همان چکیده
  11. متا تگ author  یا همان نویسنده
مطالعه بیشتر:   تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *