محتوای همیشه سبز چیست؟

MohtavaMoon

درخواست مشاوره

به مشاوره با کارشناس دیجیتال مارکتینگ نیاز دارید؟

محتوای همیشه سبز چیست؟

محتوای همیشه سبز چیست؟

اصطلاح محتوای همیشه سبز برای محتواها به معنای محتواهایی می باشد که به سادگی و به سرعت قدیمی نمی شوند و احتیاج به بروز رسانی سریع و در زمان کم نیاز ندارند.  محتوای همیشه سبز برای زمان طولانی کاربرد و قدرت معنایی و مفید بودن و ارزش و مخاطب خود را حفظ می کند.

نکته ای دیگر در ارتباط با این نوع محتوا این است که ، معیارشان را می توان مانند یک محور در نظر گرفت که در طرفی سبز بودن و در سر دیگر ان محتوای غیر سبز را قرار می دهیم و هر مطلب و محتوا جایی بر روی این محور قرار می گیرد.

محتوای همیشه سبز تاریخ انقضا ندارد و همیشه بر ترافیک وب سایت شما تاثیر مثبت می گذارد.

 

این صفحه را نیز بخوانید: خدمات سئو

موضوعات محتوای همیشه سبز

موضوعات محتوای همیشه سبز

محتوای همیشه سبز عناوین و موضوعات مختلفی را دارند اما نمی توان گفت که تمامی محتواها می توانند همیشه سبز باشند زیرا برخی از عناوین تنها در زمان مشخصی کاربرد و مخاطب دارد و به زودی قدیمی می شوند. برخی از عناوینی که به صورت محتوای همیشه سبز می باشند ، عبارتند از:

 • طرز پخت انواع کیک
 • طرز پخت غذاها
 • روش های کاهش وزن
 • روش های کاهش اضطراب
 • راه های افزایش درآمد و سرمایه
 • روش های بهبود سئو سایت
 • مطالب روانشناسی
 • مراقبت از حیوانات
 • و… .

برای انتخاب و تولید این محتواها به عناوین همیشه سبز موجود در حیطه ی کاری خود توجه و دقت داشته باشید. هر کسب و کار و مشاغل مختلف دارای عناوینی از محتواها هستند که می تواند برای همیشه دارای اعتبار باشد و به عنوان یک محتوای همیشه سبز در نظر گرفته شود.

مطالعه بیشتر:   برند منشن Brand mention ‌چیست؟
مزایای تولید محتوای همیشه سبز

مزایای تولید محتوای همیشه سبز

همان طور که گفته شد محتوای همیشه سبز که به اختصار به ان محتوای سبز نیز می گویند ، برای مدت زمان بسیار طولانی و یا برای همیشه طرفدار و مخاطب مخصوص خود را دارند و باعث افزایش ترافیک وب سایت شما می شود اما دلیل اهمیت و مزیت تولید محتوای سبز نمی باشد، بلکه مزیت های زیادی دارد که به برخی از ان ها اشاره خواهیم کرد. برخی از دلایل اهمیت این نوع محتواها و مزیت تولید شان  شامل:

 • رتبه ی وب سایت شما را افزایش می دهد: کیفیت محتوای شما و نوع ان بر بک لینک های دریافتی سایت شما از طریق کاربران بر سئوی سایت شما تاثیر مثبت می گذارد و باعث ارتقای سایت شما می شود که در نتیجه شما در جستجوهای اول گوگل قرار خواهید گرفت.
 • باعث افزایش ترافیک سایت شما می شود: وقتی شما در نتایج اول جستجوی کلمات کلیدی محتوای همیشه سبز قرار بگیرید، بازدید کنندگان بسیاری از سایت شما بازدید می کنند و در این صورت به صورت طبیعی ترافیک زیادی به سایت شما تعلق می گیرد.
 • افزایش ارزش و اعتبار سایت: افراد معمولا به سراغ صفحات و سایت های اول جستجو می روند و بازدید بیش از اندازه از سایت شما در هنگام به دست اوردن رتبه های اول گوگل، می تواند باعث اعتبار و ارزش سایت شما شود.
چگونه می توان محتوای همیشه سبز تولید کرد؟

چگونه می توان محتوای همیشه سبز تولید کرد؟

ابتدا باید در نظر داشته باشید که محتواهای همیشه به چه معنا هستند ، همان طور که پیشتر گفته شده است محتوای همیشه سبز طی سالیان سال و یا تا همیشه اعتبار و مخاطب خود را حفظ می کند به همین سبب باید در وهله ی اول تولید محتوا بیندیشید که چه محتواهایی همیشه مخاطب و طرفدار دارند و چه محتواهایی قدیمی نمی شوند و برای مردم ارزشمند هستند؟ برای تولید محتوای همیشه سبز سعی کنید از موضوعات ترند و به روز پرهیز کنید زیرا ممکن است در روزهای اول نتیجه و ترافیک خوبی بگیرید اما به مرور زمان جستجوها کاهش می یابد مانند موضاعی همچون بهترین هدیه ی ولنتاین ، درمان بیماری کرونا، رنگ سال و… .

مطالعه بیشتر:   سئو محلی چیست؟

قدم بعدی در تولید ایننوع از محتواهای ارزشمند و باکیفیت که تاثیر ان را برای سایت شما دو چندان کند، انتخاب کلمات کلیدی مناسب و مرتبط با مطلب است که اکثر کاربران برای سرچ و جستجوی خود از ان ها استفاده می کنند که برای این کار می توانید از ابزارهای مختلف جستجوی کلمات کلیدی استفاده کنید.

قدم سوم که باید در نظر داشته باشید این است که به سراغ اتفاقات و حوادث و موضوعات روز نروید زیرا در این گونه از محتواها ، در طی چند روز به سرعت افت بازدید را تجربه خواهید کرد و از ترافیک سایت شما کاسته می شود.

قدم چهارم این است که در مطلب و محتوای خود از درج و ذکر هرگونه تاریخ بپرهیزید، زیرا درج و ذکر تاریخ به محتوای شما تاریخ انقضا می دهد و در اینده بازدیدکنندگان با دیدن تاریخ گمان می کنند که محتوای شما ، قدیمی می باشد و از ان بازدید نخواهند کرد.

نکته ی مهم دیگر این است که مطالب اموزشی از محتواهای همیشه سبز هستند که می توانید با تولید این محتواها یک محتوای همیشه سبز و مفید را به سایت خود اضافه کنید البته توجه داشته باشید که برای دریافت نتیجه ی بهتر باید محتوای اموزشی جامع تولید کنید به صورتی که به تمام سوالات و موضوعات مد نظر کاربران و بازدید کنندگان خود پاسخ داده باشید.

نکته ی قابل به ذکر بعدی که می تواند در تولید محتوای همیشه سبز به شما کمک کند این است که سعی کنید همیشه برای کاربران و بازدیدکنندگان خود معتبر باشید به طوری که به مطالب و محتوای شما اطمینان داشته باشند و برای تحقق این امر باید زمان بیشتری را صرف نگارش و تولید محتوا کنید.

چگونه محتوای همیشه سبز خود را در رتبه ی بالا حفظ کنیم؟

چگونه محتوای همیشه سبز خود را در رتبه ی بالا حفظ کنیم؟

تولید محتوای باکیفیت و همیشه سبز با اینکه در ترافیک و رتبه‌ بندی سایت شما موثر است اما همان طور که می دانید حفظ کردن این رتبه بندی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و با کسب یکبار رتبه ی خوب نمی توان انتظار داشت که همیشه در ان جایگاه بمانید بلکه سایت ها و کسب و کارهای زیادی در حال تلاش و رقابت بر سر نتایج و اولویت های برتر گوگل هستند، پس با این حساب باید کارهایی که موجب حفظ رتبه و اعتبار وب سایت شما می شود را انجام دهید. دو مورد از کارهایی که باعث حفظ این رتبه می شوند شامل:

 • در صفحات مختلف سایت خود لینک محتوای همیشه سبز خود را قرار دهید تا بتوانید از کاربران دیگر بک لینک دریافت کنید. دریافت بک لینک های داخلی به سئوی سایت شما و حفظ رتبه ی سایت تان کمک خواهد کرد.
 • لینک صفحه ی محتوای همیشه سبز خود را در شبکه های اجتماعی خود را قرار دهید و با هشتگ های مختلف و متنوع ان ها را در پلتفرم ها و با دیگران به اشتراک بگذارید تا افراد از ان بازدید کنند.
مطالعه بیشتر:   سئو سایت آژانس هواپیمایی چیست؟

با انجام این کار و دریافت بک لینک های خارجی و داخلی می توانید قدم موثری در حفظ اعتبار و ارزش و رتبه بندی سایت خود بردارید. همان طور که می دانید بک لینک ها یکی از مهم ترین راه های افزایش اعتبار دریافت ارزش و رتبه ی بالایی در گوگل می‌باشند.

آیا باید همیشه محتوای همیشه سبز تولید کنیم؟

آیا باید همیشه محتوای همیشه سبز تولید کنیم؟

تولید محتوای همیشه سبز برای داشتن بازدیدکنندگانی همیشگی و طولانی مدت به این معنی نیست که شما از موضوعات ترند و حوادث و اتفاقات غافل شوید. شما باید در کنار تولید اینگونه محتواها ، به موضوعات روز بپردازید تا بازدیدکنندگان و کاربران شما متوجه اگاهی شما نسبت به اتفاقات روز شود همچنین می توانید در کنار تولید محتواهای ترند و به روز برای دریافت حجم بالایی از بازدید و ترافیک در مدت زمان کوتاهی، در ابن صفحات لینک محتوای سبز خود را نیز قرار دهید تا کاربران موضوعات ترند را به بازدید از محتوای همیشه سبز خود نیز ترغیب کنید و اینگونه می توانید استراتژی خوب و موفقی را برای کسب اعتبار در نظر گوگل و کاربران خود ، پیاده کنید.

 

دیگران نیز مطالعه کردند: خرید بک لینک

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *