نکات سئویی در مورد رپورتاژ

نکات سئویی در مورد رپورتاژ

اگر فردی باشید که در زمینه سئو کار کرده باشید مطمئنا کلمه رپورتاژ اگهی به گوشتان خورده است. رپورتاژ اگهی از  جمله فعالیت هایی است که در مبحث سئو به کار می رود و هدف آن افزایش دادن میزان مخاطبان و پیشرفت وب سایت می باشد. اما این هدف در رابطه با تمامی رپورتاژ ها صدق نمی کند و حتی با وجود گذاشتن وقت بسیار و هزینه کلان هم این پیشرفت سریعا حاصل نمی شود. بنابراین باید به نکات سئویی در مورد رپورتاژ دقت کنید، در این مقاله سعی داریم شما را با نکات سئویی در مورد رپورتاژ که باید بدانید آشنا کنیم، با ما همراه باشید.

معنای رپورتاژ آگهی چه می باشد؟

رپورتاژ اگهی به معنای روش های کلاه خاکستری می باشد اما اگر تکنیک هایی را به کار ببرید می توانید آن را به کلاه سفید شدن تبدیل کنید و در نتیجه باعث ارتقای وب سایتتان شوید. به زبان روانتر منظور از رپورتاژ اگهی، تبلیغ کردن یک محصول و یا خدمت می باشد که آن را به صورت یک مقاله و یا یک محتوا  در اختیار کاربرانی که از آن وب سایت اسفاده می کنند قرار می دهد و اهداف آن شامل برند کردن آن محصول و یا خدمت است و موجب پیشرفت خدمات سئو می شود.

به چه نکات سئویی در هنگام نوشتن یک محتوا باید دقت کنیم؟

اغلب در هنگام نوشتن متن از سئوی رپورتاژ آن غفلت می کنیم و تنها به فکر لینک های داخلی آن هستیم ولی این درست نیست و توجه به نکات سئویی متن درون سایت نیز بسیار حائز اهمیت می باشد و در هنگام نوشتن باید به آن دقت کنیم این نکات شامل موارد زیر می باشد:

 • تعیین کردن کلمات کلیدی: بهترین حالت این است که 3 کلمه کلیدی برای متن خود در نظر بگیریم و آن ها را هدف متن خود قرار دهیم.
 • عنوانی بنویسیم که جذاب و حرفه ای باشد: بهتر است در هنگام نوشتن عنوان از کلمه کلیدی استفاده کنیم و اگر کلمه کلیدی مورد نظر شما بتواند رتبه خوبی را در گوگل به دست آورد از طریق عنوان جذاب مخاطبان زیادی را به خود جذب کند.
 • بهتر است پاراگراف اول را با دقت بیشتری بنویسید: در پاراگراف اول خود از کلمه کلیدی استفاده کنید و این موجب می شود که مخاطبان بیشتر تمایل به ادامه خواندن مطلب داشته باشند.
 • از تگ های H2 و H3 غفلت نکنید: بسیاری از رپورتاژ هایی که نوشته می شوند تگ های H2 و H3 ندارند و این امر موجب می شود که میزان کیفیت متن پایین بیاید.
 • بهتر است حتی الامکان در متن خود از تصاویر استفاده کنید: استفاده از تصویر و یا عکس در متون محتوا نویسی شما از اهمیت بالایی برخوردار است اگر می خواهید متن شما دارای ارزش بیشتری باشد حتما به این نکته توجه کنید و تصویری استفاده کنید که دارای تگ ALT باشد و یا اینکه در کنار تصاویر مورد استفاده از کلمات کلیدی استفاده کنید، تا بتوانید محتوای تصویری موثرتری داشته باشید.
مطالعه بیشتر:   سئو موبایل

نکات سئویی در مورد رپورتاژ

LINK JUICE چیست؟

LINK JUICE در زمینه لینک سازی داخلی و خارجی بسیار مهم است و به طور کلی به میزان اعتباری گفته می شود که قابل انتقال از یک لینک وب سایت به لینک دیگری از آن وب سایت است. به عنوان مثال از سایت خبر به سایت DEMORD لینکی انتقال داده می شود این بدین معناست که سایت DEMORD توسط سایت خبر مورد تایید قرار گرفته است و اعتبار لازم را از طرف آن دریافت کرده است. اعتبار مذکور از چند بعد مختلف قابل بررسی می باشد که عبارتند از:

 • چند عدد لینک قرار است به سایت DEMORD انتقال داده شود؟ وب سایت خبر دارای میزان اعتبار تعیین شده ای است و با لینک دادن به یک صفحه دیگر تمامی اعتباری را که دارد به ان منتقل می کند. حال اگر تعداد این لینک ها از یکی بیشتر باشد میزان اعتبار لینک خبر بین آن دو لینک ارسالی به دو قسمت تقسیم می شود و در نتیجه میزان ارزش و اعتبار کمتری را هر کدام آن صفحه ها دریافت خواهند کرد.
 • سایت خبر به چند عدد سایت دیگر لینک داده است؟ اکر سایت خبر دارای انکر تستی باشد که به سایت های دیگری لینک می شود، موجب خواهد شد که میزان ارزش و اعتبار لینک ارسالی بسیار کمتر شود.

چه میزان لینک را درون یک رپورتاژ قرار دهیم؟

انکر تست شامل متنی می شود که می توان بر روی آن کلیک کرد و با کلیک کردن بر روی آن می توان وارد صفحه هدف شد. انگر تست ها شامل انواع مختلفی هم چون GENERAL ANCHOR TEXT، CLASSIC ANCHOR TEXT، NAKED ANCHOR TEXT، BRANDED ANCHOR TEXT در رپورتاژ می شود که می توان آن را برای موارد مختلفی به کار گرفت.

مطالعه بیشتر:   بررسی تاثیر چت آنلاین بر روی سئو و رنک سایت

نکات سئویی در مورد رپورتاژ

نکات کلیدی که موجب بهبود سئوی رپورتاژ خواهند شد

 • شما با رپورتاژ نمی توانید ترافیک زیادی را از آن خود کنید پس روی ترافیک ورودی از وب سایت خود زیاد حساب باز نکنید.
 • رپورتاژ شما باید دارای لینک داخلی و خارجی باشد جهت لینک سازی داخلی می توانید از فروم و بلاگ ها استفاده کنید و یا درون یک رپورتاژ دیگر به آن لینک دهد.
 • بهتر است سریعا به دنبال رپورتاژ نباشید چون رپورتاژ مانند مکمل است که در کنار سایر مباحث سئو باید به آن پرداخته شود و زمانی رپورتاژ می تواند برای شما مثمر ثمر باشد، که سئوی پیج شما دارای وضعیت مساعدی باشد و کلمات کلیدی آن از اعتبار خوبی برخوردار باشند، در غیر این صورت رپورتاژ نمی تواند موفقیت آمیز عمل کند.
 • اگر فقط می خواهید که با رپورتاژ برای محصول و خدمات خود برندسازی انجام دهید به کمک شبکه های اجتماعی، ایمیل و یا سایر روش ها باید کاری کنید که نظر افراد به سمت محتوای شما جلب شود.
 • باید به صورت مداوم اثربخشی رپورتاژ بر روی سایت خود را بررسی کنید و متوجه بازخورد رپورتاژ بر روی رشد وب سایت خود باشید.

نتیجه گیری

در این مقاله سعی کردیم که درباره نکات سئویی در مورد رپورتاژ با شما صحبت کنیم و به صورت مداوم اعتبار سایت خود را مورد بررسی قرار دهید و از سایت هایی استفاده کنید که دارای دامنه بالایی باشند، با حوزه کاری شما ارتباط داشته باشد و موجب لینک سازی بهتر و در نهایت اثر بخشی وب سایت شما شوند. موارد دیگری همچون نرخ تولید رپورتاژ و تولید محتوا از جمله عوامل دیگری هستند که باید در وب سایت شما مورد بررسی قرار بگیرند.

مطالعه بیشتر:   فاکتور cls چیست؟

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *