پروپزال سئو

پروپزال سئو

یکی از آخرین جلسه های دوره مگاسئو مربوط به جلسه نوشتن پروپوزال سئو می باشد. این جلسه از دوساعت بیشتر زمان می برد و در طول جلسه به صورت عملی نوشتن یک پروپزال سئو دقیق به دانشجویان تعلیم داده می شود. ما در این مقاله قصد داریم در ارتباط با قدم به قدم تا نوشتن پروپزال سئو توضیحات کلی دهیم. پس تا آخر مقاله ما را همراهی نمایید.

تعریف کامل پروپزال سئو

معمولا در بیزینس های خدماتی، یک شخص باید برای مشتری توضیحاتی را ارائه دهد که پس از خرید از ما، به صورت دقیق چه خدماتی را دریافت خواهد کرد؟ سئو هم یک بیزینس خدماتی می باشد. هنگامی که صاحب کار یا کار فرما بخواهد با یک شخص سئو کار تعامل کند، حتما باید توضیحات لازم در ارتباط با این تعامل، خدماتی که قرار است به دست بیاورد، مبلغ ها، ضوابط و غیره را دریافت کند‌.

پروپزال سئو در حقیقت یک نوع فایل ورد است که شخص سئو کار پیش از عقد قرار داد به کار فرما می سپارد تا صاحب کار بتواند با ارزیابی داده ها، جهت تعامل داشتن یا نداشتن با فرد تصمیم گیری کند.

 اگر به طور کلی بخواهیم برای پروپوزال نویسی سئو  مثالی بزنیم باید بگوییم مانند این است که یک شخص به فروشگاه پوشاک شما بیاید و پس از پوشیدن لباسی که قرار است به او فروخته شود، در ارتباط با تهیه کردن یا نکردن آن با توجه به جذابیت پوشاک،  مرغوبیت، هزینه غیره تصمیم بگیرد.

درست مانند فروختن پوشاک، در این کار هم خیلی از پروپوزال هایی که می نویسید در نتیجه نمی تواند صاحب کار را به خرید و تعامل متقاعد کند. ولی در هر صورت نمی توانیم از نوشتن پروپوزال اجتناب کنیم.

مطالعه بیشتر:   سایت های تست سرعت

تعلیم نوشتن پروپزال سئو سایت

  • سئو داخلی را ارزیابی کنید

در گام اول باید به سمت وبسایت کارفرما بروید و سئو داخلی او را ارزیابی کنید. یکی از اساسی ترین چیز هایی که می تواند صاحب کار را متقاعد کند این است که به او ثابت کنید یک سئوکار با تجربه هستید و البته اینکه وبسایتش احتیاج به یاری یک سئوکار دارد، این است که متوجه شود چه مشکل های سئویی در آن وجود دارد.

پس در گام اول باید به یاری مهارت خود و ابزار های تخصصی، سئو داخلی وبسایتش را ارزیابی کنید. مثلا می توانید اول به سمت ابزار جی تی متریکس بروید و به کمک این ابزار سرعت وبسایت را ارزیابی نمایید. بعد سری به محتوا های آن بزنید و ببینید که محتوا ها چه گونه هستند. برچسب ها، تگ ها و منو های وبسایت را ارزیابی کنید.

حال می توانید از نتیجه های به دست آمده قسمت هایی را در پروپوزال بنویسید. در حقیقت محتوایی در پروپوزال بنویسید که در سطح علم کار فرما باشد و به این صورت به او نشان داده شود که وبسایتش چه اوضاعی دارد.

پروپزال سئو

  • به سمت سئو خارجی بروید

پس از سئو داخلی، باید به سمت سئو خارجی بروید. در قدم دوم از نوشتن پروپوزال، باید وبسایت صاحب کار از لحاظ سئو خارجی چک نمایید. در حقیقت این گام یک نمای کلی از موقعیت سئو خارجی و مخصوصا باید بک لینک های ایجاد شده را به دست آورید.

 پس از آن باید موقعیت بک لینک ها را با رقابت کنندگان مقایسه کنید و نتیجه را در پروپوزال بنویسید. به عنوان نمونه می توانید این متن را بنویسید: تعداد بک لینک های وبسایت شما صد عدد از سیزده دامنه است در حالی شخص رقابت کننده، وبسایت  ایکس تقریبا دو هزار بک لینک دارد و رقیب دیگر هشت هزار عدد. پس باید حتما برای زیاد شدن تعداد بک لینک های وبسایت خود دست به کار شوید.

  • سئو تکنیکال را ارزیابی کنید

پس از ارزیابی سئو داخلی و خارجی نوبت به ارزیابی سئو تکنیکال وبسایت می رسد. در این مرحله باید به یاری ابزار های مختلف موقعیت اسکیماهای وبسایت را ارزیابی کنید، با ابزار مخصوص اطمینان پیدا کنید قالب وبسایت ریسپانسیو است. توجه کامل به کد های وبسایت داشته باشید و از بقیه داده های سئو تکنیکال اطاعات کسب کنید.

مطالعه بیشتر:   بک لینک GOV چیست؟ چطور بسازیم؟

این را بدانید که توضیح ارائه دادن این بخش از کار برای کار فرما اندکی دشوار است. اما اینکه بگویید وبسایت شما اسکیما ندارد کارفرما سردرگم خواهد شد‌. باید این کار را انجام دهید پیش از توضیح هر قسمت یک توضیح مقدمه ای در باره مسئله مد نظر بدهید. به عنوان مثال بگویید اسکیماها کدهایی هستند که قرار گرفتن آن ها در وبسایت شما موجب بهتر شدن درک گوگل از وبسایت شما می شود.

پروپزال سئو

  • تعریف کنید که چه کمکی می کنید

حالا که کار فرما به درستی متوجه شد موقعیت سئو وبسایتش چه گونه است، وقت آن است که به او توضیحاتی ارائه دهید که چه کار هایی برایش می کنید؟ به عنوان نمونه بگویید: مقدار زیادی مشکلات مربوط به تکنیکال و کد نویسی در وبسایت دارید که در سی روز اول باید آن ها را برطرف کنیم.

محتوا های با کیفیتی در وبسایت شما وجود دارد ولی دو تا از رقابت کنندگان شما محتواهایشان با کیفیت تر است پس باید قسمتی از کار را برای آپدیت این محتواها بگذاریم. مقدار بک لینک های وبسایت شما نسبت به رقابت کننده ها کم است. حدود شش ماه آینده سه هزار بک لینک تازه برای شما ایجاد می کنیم و قسمتی از آن را از وبسایت های دارای اعتبار تهیه می کنیم، این بک لینک ها حاوی بک لینک ای دی یو و ریپورتاژ است.

  • تعهدتان را بیان کنید

یکی از اساسی ترین بخش های نوشتن پروپوزال این گام است. در این قدم باید به صاحب کار بگویید که چه تعهدی را به او می خواهید بدهید؟ در حقیقت این قسمت همان چیزی است که صاحب کار دنبالش است.
به طور کامل تعهد های سئو چند دسته هستند:
تعهد به زیاد شدن کلیک تا روزانه چند عدد، تعهد به سئو کردن تعدادی کلید واژه، تعهد به زیاد شدن فروش

مطالعه بیشتر:   تاثیر هاست در سئو

سخن آخر

دوستان عزیز ما در این مقاله در ارتباط با قدم به قدم تا نوشتن پروپزال سئو و تمامی مراحل های مربوط به آن توضیحاتی کامل دادیم. پس در این شرایط باید بتوانید با تخصص کامل خود در زمینه خدمات سئو رضایت کار فرما را به دست بیاورید تا موفق شوید فقط باید تجربه خود را زیاد کنید. برای توضیحات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *