پست مهمان Gust blogging-min

MohtavaMoon

درخواست مشاوره

به مشاوره با کارشناس دیجیتال مارکتینگ نیاز دارید؟

پست مهمان یکی از ترفندهای سئو سایت می باشد که به بازدید وب سایت شما کمک می کند، قرار دادن یک پست مهمانGust blogging در سایت های پر بازدید به شما امکان ساخت یک بک لینک رایگان را می دهد که می تواند در بازدید و رتبه بندی سایت شما نیز موثر واقع شود.

ممکن است این سوال پیش بیاید که اصلا پست مهمانGust blogging چیست؟ باید گفت که تمامی محتواهایی که در سایت ها قرار دارند به نوعی پست تلقی می شوند حال در بسیاری از سایت‌ها کاربران بازدید کننده اجازه عضویت در سایت و تولید و انتشار محتوا را دارند. در این مورد، به ازای هر تعداد پستی که کاربر در سایت قرار دهد، معمولاً مدیر سایت به او اجازه می‌دهد که از طریق آن پست به سایت خودش لینک داشته باشد. به همین دلیل است که امروزه بسیاری از افراد، به منظور اینکه سایتشان دارای بک لینک رایگان باشد، در اینگونه سایت‌ها فعالیت می‌کنند. در این صورت هم سایتی که کاربر در آن محتوا منتشر کرده است، محتوای جدیدی را به دست می‌آورد و هم سایتی که در محتوا به آن لینک داده شده است، بک لینک رایگان به دست می‌آورد.

مزایای انتشار پست مهمان چیست

مزایای انتشار پست مهمان چیست؟

همان طور که می دانید هر فردی از انجام عملی به دنبال سود و منفعت است پس انتشار پست مهمان نیز نمی تواند بی دلیل بدون مزیت باشد. انتشار پست مهمان در سایت های معتبر باعث ایجاد بک لینک رایگان می باشد. همان‌طور که می‌دانید هر چه تعداد بک لینک ها بیشتر باشد ، سایت شما پر بازدیدتر می شود و در نتیجه در رتبه بندی سایت شما در موتورهای جستجو اعم از گوگل تاثیر مثبت خواهد داشت.

یکی دیگر از مزیت های انتشار پست مهمان در سایت های مختلف این است که زمانی که یک مدیر سایت در چندین سایت مختلف از طریق پست مهمان به سایت خود لینک می‌دهد، زمانی که کاربران آن پست را مطالعه کنند و روی لینک قرار داده شده کلیک کنند، بازدید سایت بالا می‌رود. به این صورت که با هر یک عدد کلیک برای سایتی که لینک آن در پست مهمان قرار داده شده است، امتیاز مثبتی در نظر گرفته می‌شود. در نهایت، گوگل این موارد به آنالیز کرده و رتبه بالاتری برای صفحه ورود سایت در نظر می‌گیرد.

مطالعه بیشتر:   سئو سايت ابزارآلات
پست مهمان باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

پست مهمان باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

قبل از پرداختن به ویژگی های پست مهمان باید گفت با توجه به اینکه در تمامی سایت ها نمی شود پست مهمان قرار داد به همین دلیل برای گذاشتن پست مهمان سایتی را انتخاب کنید که از سایت خود شما ، بازدید بیشتری داشته باشد. حال باید برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک پست مهمان را با هم بررسی کنیم:

  • اولین ویژگی که می توان ان را به عنوان مهم ترین ویژگی نیز در نظر گرفت ارزش و کیفیت محتوای پست می باشد. باید پست مهمان دارای محتوایی باشد که از نظر موتورهای جستجو به خصوص گوگل، دارای ارزش باشد و از این طریق، بک لینکی که در این پست وجود دارد نیز یک بک لینک ارزشمند به شمار می‌رود.
  • هماهنگی محتوای پست مهمان با فعالیت سایت میزبان: یعنی شما باید محتوا و پست خود را هم سو و هم جهت با فعالیت سایتی که قصد قرار دادن پست مهمان خود را دارید ، تولید کنید.
  • کسب اعتبار: پر واضح است که نویسنده‌های مشهور اعتبار بیشتری نزد مدیران وب سایت‌ها و همچنین کاربران دارند. در صورتی که می‌خواهید از این روش برای افزایش بازدید کننده سایت خود از طریق بک لینک استفاده کنید، باید محتوای جذاب، باکیفیت، مفیدی تهیه کنید که کاربران شما را شناخته و به دنبال مطالب نوشته شده ی شما باشند. در این حالت، به سادگی می‌توانید در سایت‌های معتبرتر پست مهمان قرار دهید.
  • عدم گرفتن چندین بک لینک از یک پست مهمان: برای عملکرد بهتر پست مهمان ، سعی کنید حداکثر چهار بک لینک را از ان دریافت کنید تا نتیجه ی بهتری را دریافت کنید.

 

این صفحه را نیز بخوانید : خرید بک لینک

مطالعه بیشتر:   معماری سایت چیست و چگونه باید باشد؟
تاثیر پست مهمان بر سئو سایت چیست

تاثیر پست مهمان بر سئو سایت چیست؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که اگر به طور صحیح پست مهمان را در سایتی معبر قرار دهید بر سئو سایت شما تاثیر مثبت خواهد گذاشت در غیر این صورت متاسفانه باید بگوییم که نتیجه ای عکس دریافت خواهید کرد. اگر شما مطالب مفید را در سایت های معتبر و پر بازدید دیگر به عنوان پست مهمان منتشر کنید، علاوه بر اینکه مخاطب جدیدی را با سایت و برند خود آشنا خواهید کرد، می توانید از طریق لینک های ورودی که دریافت می کنید، بازدید سایت خود در گوگل را نیز بهبود دهید. هنگامی که شما در یک سایت معتبر مطلبی با نام خود و با لینک به سایت خود می گذارید باعث می شوید که کاربران آن سایت معتبر به سایت شما هم مراجعه کنند. به این ترتیب شما مخاطب سایت خود را افزایش داده اید . این مخاطبان با مشاهده لینک شما در یک سایت معتبر به سایت شما اعتماد بیشتری می کنند و راحت‌تر با سایت شما ارتباط برقرار می کنند . به این ترتیب شما علاوه بر جذب مخاطب ، محبوبیت سایت خود در میان مخاطبین را افزایش داده اید که تمامی این اقدامات در نتیجه باعث بهبود سئو سایت و رتبه بندی و بازدید سایت شما خواهد شد.

 

این صفحه را نیز بخوانید : خدمات سئو

اثرات منفی پست مهمان چیست

اثرات منفی پست مهمان چیست؟

همان طور که پست مهمانGust blogging می تواند دارای مزایا باشد قطعا دارای اثرات و معایبی نیز خواهد بود. پست مهمانGust blogging به منزله ی یک سکه می باشد که یک روی ان اثرات مثبت و طرف دیگر ان اثر منفی می باشد اما نکته ی مهم در ارتباط با این سکه این است که اگر اصول و نماتی را رعایت کنید می توانید خود به انتخاب روی مثبت ان بپردازید. در اینجا بر خلاف مبحث فوق ، صحبت از اثرات منفی پست مهمان است. اگر محتوایی که تولید می‌کنید بیش از حد حاوی بک لینک و به طور کلی بی‌کیفیت باشد، اثر منفی خواهد داشت هم‌چنین اگر برای انتشار، وب سایتی را انتخاب کنید که جایگاه مناسبی از نظر سئو ندارد و یا موضوع آن بی‌ارتباط به سایت شما است؛ تاثیرات مثبت آن خنثی و یا معکوس خواهد شد. بهتر است برای این کار، هم به ماهیت پست خود و هم به محل انتشار آن توجه کنید. محتوای مهمان می‌تواند یک راه مفید برای ارتقای رتبه‌بندی وبسایت شما باشد اگر که اصول ایجاد آن به درستی رعایت شده باشد.

مطالعه بیشتر:   سئو آف پیج چیست؟
پست مهمان برای وبلاگ میزبان

مزایا و معایب پست مهمان برای وبلاگ میزبان

پست مهمانGust blogging برای سایت میزبان نیز مزایا و معایبی دارد که در اینجا به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد.

مزایا :

۱.  پست مهمانGust blogging با به دست آوردن محتوای مفید و کاربر پسند می‌تواند سئو سایت خود را ارتقاء بخشد.

۲. مطالب سایت میزبان به صورت رایگان  آپلود می شود و نیازی به پرداخت هزینه نویسنده و … نیست

۳.  پست های مهمان موضوعات مختلف دارند و در گوگل ، می تواند ورودی های بیشتری برای سایت میزبان داشته باشد.

۴. ترافیک و بازدید سایت افزایش پیدا می کند وکاربران بیشتری به سایت هدایت می شوند که اعتبار سایت افزایش می یابد .

 

معایب :

۱.از ان جا که پست مهمانGust blogging توسط سایر افراد غیر از مدیر سایت نوشته می شود ممکن است استاندارهای لازم را نداشته باشد و یا ممکن است اعتبار وب سایت میزبان را به کاهش دهد.

۲. ممکن است موجب تحمیل شدن مجازات های گوگل شود ،پست های بازاریابی طولانی و یا پست مهمانGust blogging مخالف کلمات کلیدی  باعث کاهش ارزش لینک‌ها و سایت‌ها می‌شود.

۳. ممکن است پست ارسالی توسط مهمان زمان زیادی را جهت ویرایش نوشته لازم داشته باشد و از این جهت وقت زیادی لازم داشته باشد.

چه سایتی را برای انتشار پست مهمان انتخاب کنیم؟

چه سایتی را برای انتشار پست مهمان انتخاب کنیم؟

برای انتخاب سایت میزبان و انتشار پست  خود در وب سایت ها باید به برخی از نکات توجه کنید تا بتوانید نتیجه ی دلخواه و مفیدی را کسب کنید. برخی از نکات مهم در انتخاب سایت میزبان شامل:

  • سایت انتشار دهنده پست مهمان باید به قدری معتبر باشد که کاربران در آن عضو شوند.
  • وب سایت انتشار دهنده پست مهمان باید پهنای باند قوی داشته باشد؛ زیرا معمولاً سایت‌های انتشار دهنده، اگر دارای اعتبار کافی و ترافیک بالا باشند، با حجم انبوهی از محتواها روبرو می‌شوند که غالب این محتواها از روش پست مهمان انتشار پیدا می‌کنند.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *