پشتیبانی سئو

پشتیبانی سئو

در میان کسب و کارهای آنلاین، بهترین راه برای ارتقای سئو سایت، تبلیغات و افزایش ترافیک آن سایت می‌باشد.چناچه که شما بتوانید سئو سایت خود را به سطح قابل قبولی برسانید، مطابق با الگوریتم های بکار رفته در موتورهای جست و جو مانند گوگل، کسب و کار شما درصفحات اول برای کاربران  به نمایش گذاشته می‌شود این مطلب بدان معناست که شما توانسته‌اید با پشتیبانی سئو از ویترین جهانی گوگل به نفع خود در جهت تبلیغ محصولات و یا خدمات خود استفاده کنید.هنگامی که پای کسب و کارهای دیجیتالی در میان باشد همه آن‌ها بر این باور اتفاق نظر دارند که استفاده از خدمات سئو راهی هوشمندانه جهت سرمایه گذاری در دنیای وب و دیجیتال مارکتینگ است.

پشتیبانی و یا خدمات سئو چیست؟Search Engine Optimization

باتوجه به اینکه موتورجست‌وجو گوگل از محبوبیت خاصی برخوردار است و این بخاطر آن است که به حقوق کاربران خودش احترام قائل است. یکی از مواردی که گوگل همیشه به آن معتقد است نمایش سایت‌های با کیفیت به کاربران است. در واقع سایت‌هایی را در جایگاه خوب و مناسبی قرار می‌دهد که مناسب‌تر باشند و قاعدتا آن سایت‌ها از نظر آماری  تعداد بازدید کننده بیشتری خواهد داشت.

به مجموعه کارهایی که فرد سئو کار به صورت تخصصی انجام می‌دهد، پشتیبانی سئو یا خدمات بهینه سازی موتورهای جست‌وجو می‌گویند. امروزه تعداد وب سایت‌ها روز به روز در حال گسترش است و رقابت بین آن‌ها در فضای مجازی بالاست.برای آنکه شرکت‌های مختلف و یا افراد در ردیف‌های بالای موتورهای جست‌و‌جوگر مانند گوگل دیده شوند به تبلیغات موثری نیازمند هستند که ترفندهای مختلفی وجود دارد و زمانی که یک وب سایت در کلمات کلیدی خود در صفحات و ردیف‌های بالایی قرار گرفت، نیازمند آن است که جایگاه و رتبه خود را حفظ کند، از این رو به مطمئن‌ترین و بهترین شیوه یعنی به پشتیبانی سئو نیازمند است.

مطالعه بیشتر:   بازاریابی چریکی چیست؟

در پشتیبانی سئو این جایگاه پس از بدست آوردن باید حفظ شود و ارتقا یابد نه اینکه پس از مدتی از بین برود. شرکت‌های ارائه دهنده این خدمات برای کلیه کسب و کارها در ابعاد متفاوت خدمات و پشتیبانی سئو دارند.در همین راستای این امر شرکت‌های طراحی سایت، خدمات و پشتیبانی سایت یا سئو سایت را در خدمات خود قرار داده‌اند.سئو با بیش از 100 آیتم جهت بالابردن کیفیت سایت داراست که انجام دادن همه این موارد الزامی نیست و تنها با دو فرآیند اصلی که در پشتیبانی سئو است، انجام می‌شود شامل: خدمات سئو داخل سایت و سئو خارج از سایت، و هر کدام از آن‌ها فرآیندهای ویژه‌‌ی خود را دارند.

پشتیبانی سئو

به مجموعه فعالیت‌هایی که در داخل وب سایت جهت محتوا و طراحی سایت انجام می‌شود سئو داخل سایت یا on page و به فعالیت‌هایی که خارج از وب سایت انجام می‌شود سئو خارج از سایت یا  off pageگفته می‌شود.

هنگامی که برای سفارشات خدمات سئو، به یک شرکت طراحی سایت مراجعه کنید، ابتدا باید کلمات کلیدی مربوط به سایت خود را برای سئو کار و یا وب مستر بگویید تا جایگاه شما را بر اساس کلمات کلیدی بیان شده ارزیابی کنند، پس از آن به بهینه سازی سایت شما می‌پردازند بعلاوه سئو دارای ماندگاری بالایی است اما سایر روش‌های تبلیغاتی با پایان یافتن شارژ دیگر آن کسب و کار دیده نخواهد شد.

خدمات سئو شامل چه مواردی است؟

  • بک لینک سازی

یکی از فاکتورهای سئو خارجی بک لینک سازی می‌باشد. بدین شیوه که لینک و آدرس صفحات سایت شما، در سایت‌های مناسب و معتبری و انجمن‌ها و فروم‌ها قرار داده می‌شود و بازدید کنندگان از آن سایت‌ها، به لینک سایت شما دسترسی دارند.

مطالعه بیشتر:   مزایا و معایب استفاده از ربات های کامنت گذار در سایت

یه عقیده بسیاری از بازاریابان، این ترفند نوعی تبلیغات به شمار می‌روند و زمانی این شیوه موثر است که محتوای سایت شما، از کیفیت قابل قبولی برخوردار باشد.نکته‌ای که از ترفندهای منفی سئو است و احتمال اینکه اثر منفی و مخربی بر سایت شما داشته باشد این است که از شیوه بک لینک سازی، از سایت‌های خرید لینک استفاده نکنید.

  • ریسپانسیو و سازگاری

با توجه به اینکه افرادی که در جامعه از گوشی همراه استفاده می‌کنند روز به روز در حال افزایش هستند، و به تعداد هر کاربر تلفن همراه، از سایت‌های اینترنتی بازدید می‌کنند، چناچه سایت شما با گوشی‌های تلفن همراه سازگاری یا ریسپانسیو داشته باشد این مطلب به سود سایت شما خواهد بود. این مزیت ریسپانسیو بودن همانطور که در سیستم‌های کامپیوتری به سود شماست موجب می‌شود که در گوشی‌های همراه نیز سایت شما در ابتدای صفحات مرورگرهای گوشی تلفن همراه قرار بگیرد.طراحی سایت AMP نیز قابلیت جدیدی است که باعث می‌شود سرعت سایت شما در گوشی‌های تلفن همراه افزایش یابد.

پشتیبانی سئو

  • تولید محتوا

محتوای سایت باید مفید و مناسب و درباره‌ی محصولات آن را کاملا شفاف توضیح دهد در این صورت کاربر بعد از دیدن آن را با سایرین به اشتراک می‌گذارد. نکته‌ی خوب و مثبت در این زمینه استفاده از سایت‌های خارجی و داخلی توامان با هم است، همچنین استفاده از کلمات کلیدی مرتبط با متن اگر در جای مناسب خودش قرار گیرد برای سایت شما بسیار مفید واقع می‌شود. نکته‌‌ی با اهمیت این است که محتوای شما کپی شده از سایر سایت‌ها و یا تکراری نباشد چرا که گوگل این عمل همانندی را تشخیص می‌دهد و در صورت تکرار شدن سایت شما با جریمه شدن روبرو می‌‌شود.

  • اشتراک گذاری سایت در شبکه‌های اجتماعی

از آنجا که شبکه‌های اجتماعی از محبوبیت خاصی برخوردار هستند شما می‌توانید بخشی از فعالیت خود را  در شبکه‌های اجتماعی انجام دهید که به صورت غیر مستثیم تاثیر خوب و مثبتی بر سایت شما خواهد داشت. برای این منظور برای کسب و کار خود در شبکه‌های اجتماعی حساب کاربری باز کنید تا کاربران آن شبکه‌ها با سایت شما نیز آشنایی داشته باشند. یا اینکه در سایت خودتان از دکمه‌های به اشتراک گذاری در سایر شبکه‌های اجتماعی داشته باشید.

مطالعه بیشتر:   زامبی پیچ چیست؟

سئو فصلی چیست؟

تدابیر مختلفی برای بهینه سازی سایت وجود دارد که میتوان با کمی خلاقیت رو‌ش‌های جدیدی را خلق کرد تا در رقابت پیروز باشیم. یکی از این تدابیر سئو فصلی است. در حقیقت این شیوه در راستای اهداف بلند مدت سئو بکار گرفته می‌‌شود. در این نوع سئو دو استراتژی وجود دارد که یکی مبتنی بر زمان است و دیگری مبتنی بررویدادهای مختلف در هر زمان است. کلمات وعباراتی مثل: شال گردن و بوت در زمستان، روزکریسمس در اولین روز زمستان، قلب قرمز در ولنتیاین و…

توجه به این نوع کلمات باعث می‌شود که ترافیک خوبی را در آن برهه از زمان نصیب خود کنید و جایگاه سایت شما در رتبه‌ی خوبی قرار می‌گیرد و تعداد بازدیدکنندگان از سایت شما افزایش می‌یابد.

وجود سئو فصلی اهمیت زیادی بر موفقیت در کسب و کار شما دارد، همانطور که فصول مختلف تاثیرات مختلفی بر کسب و کار شما دارد شما را بر آن می‌دارد که تغییرات جدیدی را در هر فصل برای تجارت خود اتخاذ کنید.این مسئله برای کاربران و مخاطبین اهمیت نیازهای آنان را در فصول و زمان‌های خاص یادآوری می‌کند.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *