کلمات کلیدی

کلمات کلیدی

وقتی برای سایتی تولید محتوا انجام می دهیم باید یک سری مسائل را پشت سر بگذاریم اگر گوگل از محتوای شما رضایتی نداشت بدون شک فیدبکی هم از آن نخواهید گرفت. ولی اگر گوگل از مقاله شما رضایت کامل داشت و به خاطر کلید واژه های ارزشمند به آن امتیاز بدهد، مقاله شما مشاهده و خوانده می شود و حتی می توانید به کمک این مقاله محصول و خدمات خود را به طور کلی معرفی کنید.ما در این مقاله قصد داریم در ارتباط با روش اضافه کردن کلمات کلیدی به صفحه بدون افت رتبه توضیحاتی کامل دهیم.

کلمات کلیدی تاثیر زیادی در گوگل دارند

گوگل هم اکنون از روش های هوش مصنوعی بهره گیری می کند. هنگامی که شما یک مقاله را در سایتی انتشار می دهید گوگل کاملا متوجه خواهد شد که موضوع مقاله شما چیست. ولی این یعنی دوران کلید واژه ها به پایان رسیده است؟ به هیچ عنوان. گوگل و هوش مصنوعی اش همچنان به کلید واژه ها توجه می کنند.

 اگر صفحه شما در سایت کلیدواژه معینی را نداشته باشد امکان اینکه در آن کلمه کلیدی امتیاز بگیرد کم خواهد بود. پس شما در واقع احتیاج دارید که در ارتباط با کلید واژه مطالعه کنید و کلمات مناسبی را داخل محتوا بیاورید. ولی حساس بودن روی کلید واژه ها مانند قبل نیست.

 یعنی امکان دارد فقط با دوبار بهره گیری از یک کلید واژه داخل محتوا رتبه اول را روی آن کلمه کلیدی بگیرید. هیچ چیزی حتمی نیست. ولی بررسی و آمار ها ثابت می کند که اگر می خواهید در یک کلید واژه امتیاز بگیرید باید از آن کلید واژه داخل متن بهره گیری کنید.

مطالعه بیشتر:   سئو ووکامرس چیست و چگونه انجام می‌شود؟

از کلید واژه فراتر از حد بهره گیری نکنید

قطعا می دانیم که بهره گیری از کلمات کلیدی برای خدمات سئو الزامی است. ولی اگر فراتر از حد از کلمه های کلیدی بهره گیری کنید یا آن ها را در جای درستی قرار ندهید ریسک بزرگی کرده اید. چون گوگل فکر می کند که شما هدف دارید او را فریب دهید. در نهایت امکان دارد این مقاله به ضرر شما تمام شود.

کلمات کلیدی

ضمنا بهره گیری فراتر از حد از کلید واژه ها به کیفیت محتوا هم آسیب می زند‌. قطعا شما دوست ندارید که مخاطب پس از خواندن یک یا دو پاراگراف دست از خواندن محتوا بردارد. هم گوگل و هم مخاطبان مقاله ای که کلمات کلیدی زیاد و مداوم داشته باشد را علاقه ای ندارند. اگر از این کلید واژه ها فرا تر از حد بهره گیری کنید حتی اگر رتبه ای هم دریافت کنید، بدون شک افراد کمی از شما خرید خواهند کرد. پس بهتر می باشد که کلمات کلیدی را در جای درست و به اندازه بهره گیری کنید.

کیفیت محتوا از کلمات کلیدی مهم تر است


هنگامی که دارید محتوا را می نویسید به طور پی در پی دنبال موقعیتی هستید که کلمات کلیدی را داخل محتوا قرار دهید و همین موضوع سبب می شود که به طور کامل کیفیت محتوا را فراموش کنید. هیچ روشی برای مشخص کردن دقیق تعداد کلید واژه ها وجود ندارد. به گونه محتوا، تاریخ منتشر و رقابت کنندگان و غیره ارتباط دارد. در نهایت تنها کاری که باید انجام بدهید این است که در جای مناسب از کلید واژه ها بهره گیری کنید.

مطالعه بیشتر:   فاوآیکون چیست؟

کلید واژه ها را در متن به نوعی قرار دهید که برای مخاطب جذابیت داشته باشد. کلید واژه ها بعضی اوقات مزاحم نوشتن هستند. یعنی قرار دادن کلید واژه ها درون جملات دشوار می شود. توصیه می کنیم که تلاش زیادی برای قرار دادن کلید واژه ها در داخل متن نکنید. سعی کنید یک یا چند جمله ای را در متن بنویسید و اگر متن احتیاج به کلمه کلیدی داشت آن را همان جا قرار دهید.

موضوع مهم دیگر این است که اگر دوست ندارید به طور پی در پی یک کلید واژه را تکرار کنید از مترادف و هم خانواده های آن بهره گیری کنید. به طور کلی محتوای شما باید دو تا پنج کلید واژه داشته باشد. در این شرایط برای گوگل هم شناسایی این کلید واژه ها آسان تر است. ضمنا با پتانسیل کمتر می توانید چند کلید واژه را فقط در یک صفحه مال خودتان کنید.

 اما توجه داشته باشید که این کلید واژه ها در ارتباط با موضوعی که در مورد آن توضیحاتی ارائه می دهید مرتبط باشند. در غیر این صورت نباید هیچ امیدی داشته باشید و گوگل هم به این کلید واژه های بی ربط توجهی نخواهد کرد. چون روش های هوش مصنوعی گوگل می تواند شناسایی کند که محتوای شما در ارتباط با چیست و چه چیز هایی باید در آن قرار داده شود.

کلمات کلیدی

بهره گیری از کلمات کلیدی در جاهای دیگر


لیست های عددی و نقطه ای بهترین گزینه هستند. می توان در لیست های کوتاه از کلید واژه ها بهره گیری کرد. هدینگ آخر هم جای خوبی است. زیرا که تحقیقات نشان می دهد مخاطبان دنیای وب به طور کلی هفتاد در صد از صفحه را می خوانند و بقیه صفحه را نمی خوانند زیرا که سریعا خسته می شوند.

مطالعه بیشتر:   لینک UTM چیست؟ چه کاربردی دارد؟

در نتیجه هدینگ های آخر و جمع بندی بهترین جا برای بهره گیری از کلید واژه ها است.
اما این هم مهم است که در هدینگ اول از کلمات کلیدی بهره گیری شود. چون هدینگ اول عنوان اصلی متن را بیان می کند.

سخن پایانی

همراهان عزیز و گرامی ما در این مقاله تمام تلاش خود را نمودیم تا در ارتباط با روش اضافه کردن کلمات کلیدی به صفحه بدون افت رتبه، کلمات کلیدی تاثیر زیادی در گوگل دارند، از کلید واژه فراتر از حد بهره گیری نکنید و غیره توضیحاتی را ارائه دهیم.

 اما توصیه ما به شما این است که در نوشتن محتوا به درستی از کلمات کلیدی استفاده کنید که تا گوگل به شما رتبه بالایی دهد و همین که باید از پاراگراف های اول، متن را خوانا و با کیفیت بنویسید تا رضایت گوگل به دست بیاید و کاربران هم بتوانند محتوا را با علاقه بخوانند . در صورتی که سوالی داشتید می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید. امیدواریم از مقاله ما راضی بوده باشید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *