گوگل ادز

دراین مطلب قصد داریم شما را با گوگل ادز که منبع اصلی درآمد گوگل و تبلیغات است آشنا کنیم. معمولا بیشترین درصد درآمد گوگل از تبلیغات شکل می گیرد. حدودا96% این احتمال درسال 2011شکل گرفته است. سرویس های گوگل راه را برای مشتریان باز می کنند، زیرا سایت های مختلف را برحسب الگوریتم هایی که رتبه بندی شده مورد نمایش قرار می دهند. حتی به نوعی در فرمت های کوتاه و مورد پسند مخاطب به نمایش می گذارند. دراین مقاله اطلاعات بیشتری در رابطه با گوگل ادز برای شما قرار گرفته شده است.

تبلیغات گوگل ادوردز (Google Ads) چیست؟

کاربران زیادی هنگام جستجو در گوگل این سوال را می پرسند که کار گوگل یا در واقع تبلیغ آن چیست؟ گوگل ادوردز سیستم تبلیغاتی است که مورد پسند کاربران قرار گرفته و با استفاده از سایت ها و ابزار های مختلف مورد بررسی و استفاده مشتریان قرار می گیرد. حال معروف ترین این گوگل Google Adsاست فرد با کوتاه ترین کلمات یا بهتراست گفته شود کلمات کلیدی مطلب خود را وارد ویا ارائه می دهند. این تبلیغات برای هر فرد هزینه ای دارد اما هزینه بستگی به مقدار کلمات تبلیغات آن و مطلب قابل ارائه دارد، زیرا مخاطب با سرچ کلمه مطالب خود را پیدا می کند. حال هنگامی که مخاطب شروع به جستجو می کند موتور گوگل در بین پیشنهاد ها انتخاب و نشان مخاطب می دهد سپس مخاطب به بررسی آن می پردازد.

آیا گوگل ادز کارساز و موثر است؟

برای اینکه کسب و کاری مفید و پر درآمد داشته باشید باید علاوه بر خدمات سئو  ، تبلیغات گوگل ادز نیز به صورت درست و منظم و دقیق تنظیم شود. درسته این کار هزینه دارد اما کلمات باید درست و صحیح باشد زیرا این هدف اصلی کاربر نیز است. نوشتن کلماتی جذاب و در نظر گرفتن هدف کاربران می تواند مشتریان بیشتری را جذب کند. البته هستند افرادی که اطلاعات کامل و دقیقی ندارند وبه درستی نمی توانند از گوگل ادز استفاده کنند و تبلیغات آن ها خیلی به صرفه و با درآمد نمی باشد. کسانی که تازه کار هستند برای کمک گرفتن در کار خود پیشنهاد می شود از مشاورهای تبلیغات استفاده کنند تا نتایج مطلوب و مناسبی به دست بیاورند.

مطالعه بیشتر:   سئو داخلی

گوگل ادز

هزینه تبلیغات در گوگل ادوردز چقدر است؟

ساخت آکانت در گوگل ادوردز کاملا رایگان است و نیازی به پرداخت هزینه نمی باشد حتی شما برای به نمایش گذاشته شدن تبلیغ خود هم هزینه ای نیاز نیست کنید بلکه تنها برای کلیک کردن بر تبلیغات باید هزینه کنید که این هم بستگی به آن کسب و کار دارد و تنوع قیمت مختلف است. از دکمه CPC برای کلیک هر کلمه استفاده می شود اما کارایی آن در کار های مختلف کاملا متفاوت است. هزینه کلیک برای هر کلمه را رقبای شما مشخص  و تعیین می کنند و بستگی به آن ها دارد. لازم است بدانید هر چقدر کلیک پیشنهادی آن کلمه بیشتر باشد رقبا پیشنهاد بهتر و بالاتری می دهند و این بستگی به سود وهزینه هر شخص دارد،  بنابراین برای پیروز شدن نیاز به پیشنهاد بهتر و بالاتری دارید.

چگونه می توان در گوگل ادوردز تبلیغ کرد؟

بعضی افراد خیال می کنند کار کردن در گوگل ادوردز کار ساده ای است اما این خیالی اشتباه است برای تبلیغ کردن در گوگل ادز ابتدا باید آموزش ببینید و سپس مشاهده می کنید که کار ساده ای نخواهد بود. هنگامی که کاملا آموزش دیدید می توانید شروع به کار کنید.

 آموزش گوگل ادوردز

همان طور که گفته شد برای کار در گوگل ادوردز باید آموزش ببینید هنگامی که آموزش دیدید ابتدا باید برای خود یک آکانت با حساب کاربری بسازید.  بعد اینکه حساب کاربری خود را ساختید باید با استفاده از تجربه خلاقیت و اطلاعات خودتان شروع به پر کردن تبلیغات کنید.  البته هستند کسانی که علاقه ای به یادگیری ندارند و تنها می خواهند کار خود را شروع کنند، حال به دلایلی چون نداشتن وقت کافی در این مورد می توانید برای خود آکانت سفارش دهید. سپس آکانت خود را به کسی دیگر بسپارید و به صورت مستقیم نظارت کنید.

مطالعه بیشتر:   توجه گوگل به محتوای تازه

امتیاز کیفیت در گوگل ادوردز چیست؟

چیزی که در گوگل ادوردز مشخص می شود امتیاز کیفیت است  .  این موضوع با بررسی میزان مفید کارآمد بودن تبلیغ برای کاربران مشخص  می شود. عواملی که تاثیر بر کوالیتی اسکور دارند شامل: نرخ یک کلیک، مربوط بودن کلمات کلیدی کلیک شده، همچنین تجربه یک کاربر در صفحه فرود است. امتیاز موجود که توسط گوگل مشخص  می شود دارای 10 امتیاز است یعنی از1 تا 10 می توان امتیاز شامل شد. هرچه میران امتیاز بالاتر باشد نرخ تبلیغات و هزینه کاهش می یابد و تبلیغ شما بهتر دیده می شود.

گوگل ادز

گروه تبلیغاتی یا ادگروپ (AdGroup) چیست؟

برای مرتب و منظم بودن کلمات کلیدی ویا صفحات و تبلیغات خود آنها را بهتراست در کمپین های مختلف و ادگروپ ها قرار دهید تا به سادگی قابل دسترس باشند. زمانی کلمات شما افزایش پیدا خواهد کرد که آنها را داخل کمپین هایی با ساختار قوی قرار دهید. این نکته را به خاطر داشته باشید که هرگز نباید کلمات کلیدی را در یک ادگروپ قرار دهید، آنها را باتوجه به موضوع و خدماتی که قرار است ارائه دهند دسته بندی کنید و در ادگروپ های مختلف بفرستید.

کلمات کلیدی (Keywords) در ادوردز چه نقشی دارند؟

معمولا سرمایه گذار بر اساس محصولاتی که دارد شروع به تبلیغات می کند، برای مثال کسی که فروشنده کفش به صورت آنلاین است داخل تبلیغات خود می گویید کفش اسپرت زنانه یا مردانه و بر این اساس ویا مانند آن تبلیغ خود را شکل می دهد. بر همین علت است که کلمات کلیدی یک تبلیغ بر سرمایه گذاری یک فرد و نتایج آن تاثیر بالایی دارد. زیرا با این کلمات است که میزان هزینه و درآمد و سود شکل خواهد گرفت.

مطالعه بیشتر:   تحقیق کلمات کلیدی

کلام آخر

آنچه در این مقاله برای شما بیان و توضیح داده شد اطلاعاتی در رابطه با گوگل ادز ویا ادوردز بود استفاده از این ابزار می تواند همچون برای شما سود و یا زیانی داشته باشد. همان طور که بیان شد بستگی به میزان فعالیت و کلید واژه های شما، همچنین هزینه پرداختی شما دارد. با کسب اطلاعات بالا و کمک از مشاوران می توانید با استفاده از گوگل ادز کسب درآمد بالایی داشته باشید. امیدواریم از این مطالب لذت برده باشید و کمکی برای شما بوده باشد.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *