گوگل تولز

امروزه داشتن سایتی رتبه بالا که روی درآمد و کسب و کار شما تاثیری مثبت بگذارد کاری دشوار است. برای داشتن یک سایت خوب که در کمترین مدت به مخاطبانتان کمک کند و مورد پسند گوگل باشد، باید قوانین و راهکار هایی را رعایت کنید. یکی از عوامل دیده شدن سایت کلمات کلیدی است که مخاطبان به کمک آن ها پس از سرچ کردن برای محتوای مد نظرشان سایت شما را پیدا میکنند. پیدا کردن کلمات کلیدی برای هرکسی ممکن است کار آسانی نباشد و ممکن است به همین خاطر نیاز داشته باشد از کسی کمک بگیرد، امروزه ابزار های مختلفی برای کمک به وبمیسترها در این موارد درست شده و یکی از این ابزار های کارآمد گوگل تولز است. در این مقاله قرار است اطلاعاتی درباره ی این ابزار عالی جست و جو به شما بدهیم، پس با ما همراه شوید.

کلمات کلیدی

پیش از آن که به معرفی گوگل تولز بپردازیم، بد نیست که نقش کلمات کلیدی را باری دیگر تکرار کنیم. کلمات کلیدی درواقع ایده و موضوعاتی هستند که شرحی از کلیت محتوای شما میدهند. در واقع آن ها کلمات یا عباراتی هستند که توسط کاربر جستجو میشوند. با استفاده از کلمات کلیدی مناسب، شما میتوانید سایت خود را به گونه ای بهینه سازی کنید که از طریق موتورهای جستجوگر به راحتی پیدا شود.

کیبورد تولز یا keywordtool

همانطور که بالاتر گفتیم، یکی از ابزارهای کمک کننده در پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب برای سایت شما، ابزار کیبورد تولز است. این ابزار یکی از مهم ترین ابزار های کیبورد ریسرچ است و به وسیله ی آن میتوانید در کوتاه ترین زمان تمام کلمات کلیدی ای که کاربران برای پیدا کردن سایت و مقاله ی شما جستجو میکنند را بیابید.

مطالعه بیشتر:   سئو سایت جاوا اسکریپت

این وبسایت الگوریتم هایی دارد که به راحتی میتواند آن چه را کاربران برای رسیدن به محتوایی مفید سرچ میکنند را پیدا کند. برای آن دسته از افراد که در فضای مجازی به فعالیت میپردازند، شناخت این ابزار بسیار مهم و کارآمد است.

گوگل تولز

دلایل نیاز داشتن به گوگل تولز

شاید با خود فکر کنید که انتخاب کلمات کلیدی آن قدر هم کار دشواری نیست و نیازی به این ابزار ندارید اما باید بگوییم که اشتباه میکنید. وقتی میخواهید سایتی را سئو کنید، برای به دست آوردن کلمات کلیدی مناسبت باید به مواردی مانند، کاربران به دنبال چه چیزی هستند؟ چه کلماتی رو بیشتر جستجو می‌کنند؟ کلمات متداولی که کاربران برای سرچ از اونها استفاده می‌کنند، کدامند؟ روی کدام کلمات کاربران کلیک بیشتری دارند؟ وضعیت رقابت در سئوی اون زمینه چگونه است؟ توجه کنید.

گاهی رسیدن به جواب این سوالات کلافه کننده میشود و به همین دلیل، این ابزار میتواند برای کسب جایگاهی در صفحه اول گوگل یا به زبان دیگر، برای سئو کردن سایت شما به کمکتان بیاید.

ویژگی های گوگل تولز

 • این ابزار مفید رایگان است
 • کار کردن با آن آسان است
 • این ابزار حرفه ای به راحتی بهترین کلمات و نزدیک ترین کلمات با موضوع شما را در اختیارتان میگذارد.

همانطور که گفتیم این ابزار رایگان است اما با خرید اشتراک میتوانید از ویژگی های دیگرش استفاده کنید، کار کردن با ابزار گوگل تولز آسان است و در کوتاه ترین زمان میتوانید به کلمه ی کلیدی خود برسید و به خاطر الگوریتم های مناسب، این ابزار به صورت حرفه ای لیست بهترین کلمات کلیدی را در اختیار شما قرار میدهد.

مطالعه بیشتر:   آنالیز رقبا

روش استفاده از گوگل تولز

در ادامه ی مطلب قصد داریم گام به گام کار کردن با این ابزار را به شما آموزش دهیم.

 1. ابتدا وارد سایت io شوید
 2. کلمات کلیدی مناسب را با استفاده از تکمیل خودکار گوگل پیدا کنید
 3. بعد از جستجوی کلمه کلیدی مورد نظر دو کادر پیشنهادی ظاهر میشود، keyword suggestion و Questions
 4. در آخر میتوانید کلمات کلیدی خود را به چند روش Copy to clipboard ، CSV و یا Export to excel کپی کنید.

گوگل تولز

در هدر سایت چهار مورد keyword Tool Pro , API Access , Contact , Login را خواهید دید که قرار است آن ها را توضیح دهیم.

 • ابزار Keyword Tool Pro: این نوع پولی ابزار کیبورد تولز است که ویژگی های بیشتری را در اختیار شما قرار میدهد.
 • گزینه API: با استفاده از Keyword Tool API میتوانید میزان سرچ دقیق یک کلمه را متوجه شوید. در بخش API Documentation میتوانید خدماتی که Keyword Tool API به شما ارائه میدهد را تنظیم کنید.

زبان گوگل تولز

جالب است بدانید که این ابزار کاربردی از زبان فارسی هم پشتبانی میکند.

دسته بندی کلمات کلیدی

بعد از اینکه کلمات کلیدی خود را سرچ کردید، این ابزار کلمات را برایتان به شکل زیر دسته بندی میکند

 • Keywords یا کلیدواژه ها
 • Search volume یا حجم جستجو
 • CPC
 • Competition یا رقابت
 • ترند ها Trend

سخن پایانی 

استفاده از این نرم افزار برای خدمات سئو یکی از مهم ترین و ضروری ترین کارهایی است که میتوانید انجام دهید. این نرم افزار پیشرفته بهترین کلمات کلیدی ممکن را در اختیار شما میگذارد که کمک شایانی به پیشرفت سایت و فروش بیشتر محصولات شما میکند.

مطالعه بیشتر:   0 تا 100 اسکیما گذاری با افزونه رایگان Schema

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.