آشنایی با ابزار گوگل کیورد پلنر

اگر تولید کننده محتوا در فضای مجازی هستید، احتمالا میدانید که هر مقاله و سایت کلمات کلیدی مخصوص به خود را دارد که این کلمات کلیدی مناسب باعث میشوند ترافیک سایت شما افزایش پیدا کند. برای آن که بتوانید از صفحات جست و جو مخاطبان بیشتری را به وبسایت خود راهنمایی کنید، باید از کلمات کلیدی درست، با نیتی صحیح استفاده کنید. اما این کار آن قدر که به نظر میرسد آسان نیست، برخی از افراد در هنگام انتخاب کلمات کلیدی سردرگم میشوند و ناخواسته به وبسایت خود آسیب میزدند اما دیگر جای نگرانی نیست، در این مقاله قرار است در مورد ابزاری به نام گوگل کیورد پلنر صحبت کنیم که میتواند بسیار به شما کمک کند.

گوگل کیورد پلنر در واقع برای کشف کلمات کلیدی مهم، یافتن داده‌ های مختلف طراحی شده است، این داده ها چیزهایی مانند حجم جست‌وجو، میزان رقابت و قیمت هر کلیک برای هر کلمه کلیدی را شامل میشوند. این ابزار عالی به شما کمک میکنند به بهترین شکل بتوانید درباره ی کلمات کلیدی خود تحقیق کنید، این ابزار قدرتمند گوگل به شما کمک میکند دنیایی از کلمه‌ های کلیدی متنوع و مرتبط با کسب ‌و‌ کار خودتان را پیدا کنید.

هدف اصلی گوگل از طراحی چنین ابزاری تسهیل فرآیند اجرای کمپین‌‌ های شبکه جست‌وجو بوده است، به کمک این ابزار نه تنها میتوانید کلمات کلیدی مناسبی پیدا کنید بلکه میتوانید حجم جستجوی ماهانه و هزینه ‌های هدف‌گیری آن‌ها را هم تخمین بزنید.

ابزار گوگل کیورد پلنر و کاربردهایش

این ابزار عالی در این موارد به شما کمک میکند:

  •  کلمه‌های کلیدی جدید و مرتبط را کشف کنید
  •  حجم جستجوی کلمه کلیدی را مشاهده کنید
  • متوسط جستجوی ماهانه هر کلمه‌ کلیدی را بر اساس دستگاه کاربر و موقعیت مکانی‌ او تجزیه ‌و تحلیل کنید
  •  هزینه‌ های تبلیغات در صفحهٔ نتایج جست‌وجو را تعیین کنید
  •  از رقیب های خود ایده بگیرید
  •  کمپین‌های تبلیغاتی موثری ایجاد کنید.
مطالعه بیشتر:   سایت های تست سرعت

آشنایی با ابزار گوگل کیورد پلنر

این ابزار برای چه کسانی مناسب است؟

  •  فعالان حوزه دیجیتال مارکتینگ
  •  کارشناسان خدمات سئو
  •  مدیران سایت
  •  و ….

روش پیدا کردن کلمه ی کلیدی در گوگل کیورد پلنر

پس از ورود به بخش Discover new keywords میتوانیم به دو شکل کلید واژه های مورد نظرمان را پیدا کنیم.

۱- تب START WITH KEYWORDS : ابتدا کلید واژه های مورد نظر را وارد کرده و سپس زبان مورد نظر را روی فارسی قرار میدهیم و در نهایت روی GET RESULTS کلیک میکنیم.

۲- تب START WITH A WEBSITE : در این بخش میتوانیم با وارد کردن دامنه یا یکی از صفحات سایت مورد نظرمان پیشنهادات گوگل را دریافت کنیم. اگر دکمه را روی Use the enter site قرار دهیم کل صفحات بررسی میشود اما اگر روی Use only this page باشد تنها کلید واژه های همان صفحه ی وارد شده توسط شما بررسی میشود.

آشنایی با ابزار گوگل کیورد پلنر

پیشبینی عملکرد کلمات کلیدی در forecast

ابتدا کلمات کلیدی مورد نظر خود را انتخاب میکنید، و بعد در کادر آبی ظاهر شده روی Add keywords to create plan کلیک میکنید، در اینجا میتوانید مدلی که میخواهید کلمه ها با سرچ ترم کاربر تنظیم شود را مشخص کنید. از میان گزینه ‌های نوار خاکستری‌ سمت چپ پنل روی «Forecast» کلیک کنید، گوگل کیورد در این قسمت تعداد کل کلیک‌ها، ایمپرشن، هزینهٔ کلی کمپین، نرخ کلیک و میانگین هزینه به‌ازای هر کلیک را برای ۳۰ روز آینده را بریتان پیش بینی می کند.

توجه داشته باشید که ایمپرشن تعداد دفعاتی است که تبلیغ شما در صفحات نمایش جست و جو ظاهر میشود.

مطالعه بیشتر:   گوگل سرچ کنسول چیست؟

سخن نهایی

همانطور که گفتیم ابزار کیورد پلنر به شما در تحقیق کلمات کلیدی و همچنین پیش‌بینی هزینه‌های تبلیغات در صفحهٔ نتایج گوگل کمک میکند. به کمک این داده ها میتوانید تجزیه و تحلیل هایی انجام دهید که به رشد و پیشرفت سایت شما کمک کند.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *