تاثیر  UI/UX سایت در فروش سایت

تاثیر  UI/UX سایت در فروش سایت

یکی از اصطلاحات تخصصی در طراحی سایت، مفهوم UI/UX است. . احتمالا اکنون این سوال برای شما مطرح شده است که این مفهومدر طراحی سایت به چه معنا است؟ UI/UX چه تاثیری در فروش سایت شما دارد؟ اهمیت داشتن یک UI/UX عالی برای  خدمات سئو چقدر است؟ چگونه با کمک UI/UX می توان به درآمد بالایی رسید؟ اگر تمایل به دانستن پاسخ  این سوالات دارید، پیشنهاد می کنیم تا پایان همراه ما باشید. در این مقاله علاوه بر پاسخ به این سوالات اطلاعات دیگری نیز در رابطه با راه کار های مناسب برای افزایش فروش سایت در اختیارتان قرار می دهیم.

UI  چیست

 UI  مخفف عبارت User Interface Design است که به معنای طراحی رابط کاربری ترجمه می شود. در واقع UI آن بخش از سایت شما است که کاربران قادر به مشاهده آن هستند. به عبارت کلیUI  روی ظاهر سایت تمرکز دارد و بیشتر به جنبه ‌های گرافیکی سایت می ‌پردازد.  UIشامل طراحی بصری، رنگ‌ ها، طراحی گرافیکی،  طرح‌ بندی، تایپوگرافی و… می شود. به طور کلی UI  طراحی ظاهر قسمت ‌های مختلف سایت از جمله فهرست سایت، لوگو  و…، طراحی باکس جستجو و باکس بنر های تبلیغاتی، بررسی هماهنگی رنگ های کلی سایت و… را بر عهده دارد.

تاثیر UI در سئو سایت

زمانی‌ که مخاطب به سایت شما وارد می ‌شود، پیش از هر چیزی ابتدا ظاهر سایت، دیزاین، متریال و نوع نقشه سایت توجه کاربر را به خود جلب می‌ کند. در واقع می توان  UI  را عامل اصلی تعامل با کاربر دانست و از آن جایی که رضایت کاربر نقش مهم و موثری در سئو سایت دارد و گوگل ارزش زیادی برای نظر کاربر قائل است توجه به ظاهر سایت  از اهمیت زیادی برخوردار است. سایت ‌هاییکه از نظر ترکیب رنگ، چینش و…. قوی هستند، کاربر را به خود جذب می ‌کنند و در صورت نداشتن ترکیب رنگی مناسب و چینش صحیح و به جا کاربر سریع سایت شما را ترک خواهد کرد و این موضوع سبب افزایش بانس ریت می ‌شود که تاثیر بسیار منفی بر روی سئو سایت  شما دارد .

مطالعه بیشتر:   لینک سازی داخلی

از این رو توصیه می شود که تا حد ممکن سایتتان را ساده طراحی کنید چرا که استفاده از افزونه‌ های مختلف و سنگین سبب شلوغ شدن ظاهر سایت و گیج شدن فرد هنگام ورود به سایت شما خواهد شد. این افزونه ها همچنین باعث کاهش سرعت سایت نیز می شوند و همان طور که می دانید سرعت سایت از عوامل بسیار مهمی در جلب رضایت کاربر دارد در نتیجه ضروری است که در هنگام طراحی سایت سرعت را در نظر داشته باشید و  هیچ‌ گاه سرعت سایت را فدای ظاهر آن نکنید.

تاثیر  UI/UX سایت در فروش سایت

عوامل موثر در بهبود UI سایت

 • در ویرایش قالب، از قالب ‌های جذاب و متناسب با سایتتان بهره بگیرید.
 • در هنگام ویرایش محتوا، با رعایت علائم نگارشی می توانید باعث افزایش زیبایی دیداری محتوا و بهبود خوانایی آن شوید. البته نباید از کیفیت محتوا غافل شوید.
 • ظاهر سایت خود را به گونه ای طراحی کنید که هنگام ومرود کاربر به سایت توجه وی را به خود جلب کند.
 • از تصاویر جذاب و مرتبط با مفهوم محتوا استفاده کنید.
 • از سایت‌ هایی مانند سایت های patterns ،pattern tap ،ui scraps ، pattern browser و … که  می توانند به UI صفحه کمک کنند، استفاده کنید.

UX چیست؟

UX مخفف عبارت  User Experience Design  که به معنای طراحی تجربه کاربری است.  UXسبب ایجاد حس خوب در کاربر هنگام استفاده از وب ‌سایت می شود. در واقع UX همه جنبه های محصول مانند برند سازی، طراحی کارکرد محصول، اطمینان از کارآمد بودن محصول و نحوه ی استفاده از آن را در بر می گیرد. طراحی UX از اهمیت های زیادی برخوردار است چرا که در دسترس بودن وب‌ سایت و راحتی کاربر هنگام استفاده از سایت در آن در نظر گرفته می شود و به طور کلی تجربه ی خوبی را برای کاربر به ارمغان می آورد و همچنین  کاربر را از لحظه ورود به سایت به سمت هدف دلخواه طراح سایت هدایت می کند، این هدف ممکن است خرید محصول توسط کاربر یا هر چیز دیگری باشد.

مطالعه بیشتر:   سایت های تست سرعت

به طور کلی UX  طراحی تعامل، وایر فریم و نمونه ‌های اولیه، معماری اطلاعات، تحقیق درباره مشتری و … را شامل می شود.

تاثیرUX  در سئو سایت

UX   انتقال حس خوب به کاربران از طریق سایت، را بر عهده دارد. و  از آن جایی که هر کاربری با یک هدف مشخص وارد سایت شما می‌ شود به همین دلیل ضروری است که سایت شما به گونه ای طراحی شده باشد که کاربر به راحتی و به سرعت به هدف خود برسد و نیاز خود را بر طرف کند، از این ‌رو UX اهمیت ویژه ‌ای پیدا می ‌کند.

عوامل موثر در بهبود UX سایت

 • سرعت سایت
 • طراحی زیبا و کاربردی سایت
 • لینک‌ سازی داخلی و لینک‌ سازی خارجی
 • کامل و به ‌روز بودن محتوا
 • ریسپانسیو بودن سایت

تاثیر  UI/UX سایت در فروش سایت

تاثیر UI/UX  در فروش سایت شما

UI/UX از جنبه های مختلفی می تواند در طراحی و فروش سایت شما تاثیر گذار باشد. UI/UX می تواند به واسطه بهبود سئو، بازاریابی و فروش سایت می تواند سایت شما را از نظر کیفیت ارتقا دهد و توجه کاربران را به سایت شما جلب کند. در ادامه تاثیر UI/UX  در فروش سایت شما را در جنبه های مختلف بررسی کرده ایم.

 • تاثیر UI/UX در فروش سایت شما به واسطه بهبود سئو

سئو به معنای بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو مانند گوگل است. قرار گرفتن در صفحه اول تاثیر زیادی بر افزایش ترافیک، موفقیت سایت و افزایش درآمد کسب و کار دارد به همین دلیل است که در دنیای پر رقابت فضای دیجیتال، توجه به سئو سایت برای هر کسب و کاری لازم و ضروری است.

مطالعه بیشتر:   Beacon  چیست؟

اگر UI/UX  سایت ضعیف باشد، کاربران از آن وب سایت استفاده نمی کنند اما در صورتی سایت توسط متخصصان  UI/UX و به صورت اساسی و تخصصی  طراحی شده باشد، توجه کاربر را به خود جلب می کند و افزایش رضایت مشتری به دلیل تجربه و احساس مثبتی در سایت را به دنبال دارد و علاوه بر آن تعامل کاربر با سایت شما افزایش می یابد. در نتیجه سبب بهبود رتبه بندی سایت شما در گوگل و دیگر موتور های جستجو می شود.

 • تاثیر UI/UX سایت از جنبه بازاریابی

اولویت اول هر کسب و کاری باید توجه به نیاز های مشتری و بر طرف کردن آن ها باشد. به طور کلی از جمله نکات مهمی که می توانند جلب رضایت مشتری را در هر سایتی به دنبال داشته باشند، شامل موارد زیر هستند:

 • کاربر پسند بودن سایت
 • معرفی سریع محصول به کاربر
 • دسترسی آسان به محصول مورد نیاز مشتری

کلام آخر

با رعایت اصول و تکنیک ‌های طراحی UI و  UX می توانید  رضایت مندی کاربر و  ماندگاری او را در سایتخود افزایش دهید که این امر نقش  بسیار مهم و مستقیمی روی سئو سایت و کسب رتبه‌ ی بالا در نتایج موتور های جستجو را دارد.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *