قراردادهای سئو

امروز صاحبان کسب و کار، برای بالا بردن فروش خود و معرفی بهتر و بیشتر محصولاتشان، به فعالیت در شبکه های اجتماعی و‌ در کل خود اینترنت مشغول شده اند. برخی برند ها در فضای مجازی فعالیت کرده و برخی دیگر برای خود سایتی میسازند که بتوانند محصولاتِ تولیدی خود را معرفی کنند، کاراییش را به مشتری توضیح دهند و شانس فروش خود را بالا ببرند. گرچه فعالیت در فضای مجازی آن قدر هم کار آسانی نیست و مدیران تازه کار برای رسیدن به نتیجه های مطلوب، محبوب شدن و جلبِ نظر و رضایت مشتری نیاز به سئو دارند. در ادامه ی این مقاله قرار است در مورد سئو، دلایل نیاز به آن و قراردادهای سئو صحبت کنیم.

سئو چیست؟

بهینه سازی موتور های جست و جو یا همان سئو  به مجموعه ای از فعالیت ها نسبت داده میشود که در طراحی و کدنویسی سایت، در تدوین استراتژی محتوایی، در تولید محتوا و لینک سازی خارجی انجام میدهیم. این فعالیت ها افراد بیشتری را به سوی سایت مورد نظرمان می آوردند و کاربران را بیشتر میکنند.

این تکنیک ها که توسط متخصصین صورت میگیرد اگر به درستی روی سایت شما انجام شوند، بعد از مدتی به سایت شما در به دست آوردن رتبه های برتر گوگل کمک میکند. گرچه متاسفانه همه ی مدیران دانش کافی مربوط به انجام فعالیت های سئو را ندارد و آن موقع است که به متخصصان نیاز پیدا میکنند.

به عنوان یک دارنده ی سایت، شما میتوانید با بستن قراردادهای سئو از متخصصان در زمینه ی سئو کمک بگیرید. این قرارداد ها انواع مختلفی دارند که به شکل موارد زیر تقسیم میشوند.

 • قرار داد های تضمینی

اول از همه باید بدانید که این قرار داد جزو آن دسته هایی نیست که پیشنهادش کنیم. قرار داد های تضمینی جزو آن مواردی هستند که متخصصان به شما قول هایی در رابطه با رسیدن به نتیجه ای مشخص در زمانی محدود میدهند، که دروغی بیش نیست. سئو کاری زمان بر است که نیاز به صبر و تحملی بالا دارد اما برخی از افراد سعی میکنند با فریب دادن شما شرکت خود را بهتر نشان دهند، باید بدانید که این افراد ممکن است از سئوی سیاه یا روش های کم اهمیتی استفاده کنند که در بلند مدت یه سایت شما آسیب میرساند.

مطالعه بیشتر:   روش های صحیح تبادل لینک در سئو چیست

قراردادهای سئو

 • سئو پروژه ای

اگر انتخاب شما قرار داد سئو پروژه ای است خوب است که با مزایا و معایب آن آشنا باشید. در این قرارداد از هنگامی که درخواست شما نوشته میشود، تا زمان پایان آن قیمت سئو ثابت است و لازم نیست نگران افزایش یکباره قیمت سئو باشید. از زمانی که با شرکت خدمات سئو قرارداد میبندید نتیجه ی نهایی شما مشخص است و  اگر در صفحه اول گوگل یا رتبه 1 تا 3 حضور پیدا کنید، هزینه پرداخت می کنید. خدمات سئو به صورت پروژه ای، زمان دار و با توجه به کلمات کلیدی است و این موارد در قرار داد ذکر میشوند، به همین خاطر اجازه ی فسخ قرارداد را ندارید.

 • سئو ماهیانه

نوع دیگری از سئو که میتوانید آن را انتخاب کنید پروژه ی سئوی ماهیانه است. در این روش هزینه ی پروژه یکباره پرداخت نمیگردد و شما به صورت ماهیانه ای که از پیشش تعیین کرده اید مبلغی مشخص را میپردازید.، در سئوی ماهیانه به دلیل وجود یک قرار داد ماهیانه تعامل بین شرکت خدمات دهنده سئو و مشتری افزایش می یابد. همانطور که گفتیم باید بدانید سئو فعالیتی زمان بر است و کمترین زمان لازمه ی آن شش ماه است. اگر متخصص شما نتواند به نتیجه ای که گفته است برسد، شما زمان و پول زیادی را از دست میدهید همچنین اگر از فعالیت های شرکت سئوی خود راضی نباشید، متاسفانه در سئوی ماهیانه نمیتوانید در وسطِ مشارکت قرار داد را فسخ کنید.

قراردادهای سئو

جزئیات قراردادهای سئو

مواردی ذکر شده در قرار داد باید به نفع هردو طرف باشند.

 •  معرفی طرفین و موضوع؛ نام و نام خانوادگی هر دو‌طرف، به اضافه ی نام وبسایت
 •  نوشتن تعهد قرارداد؛ در این بخش فعالیتی که قرار است برای سایت شما انجام شود نام برده میشود، این موارد شامل افزایش بازدید سایت، افزایش فروش، افزایش رتبه کلمات و موارد دیگر میشود. محبوب ترین تعهد برای افرادی که قرارداد میبندند افزایش رتبه کلمات است.
 •  تعیین زمان
 • تعهدات مالی و نحوه ی پرداخت
 •  کسورات قانونی
 •  تعهدات دو طرف قرارداد
 •  تعین کیفیت خدمات
 •  مسائل امنیتی
 •  قوانین حاکم
 •  فسخ قرارداد
 •  عدم ایجاد تعهدات از سوی سئوکار
 •  دخالت در کار طرفین
 •  قوانین معنوی
 •  آدرس طرفین و قانون تغییر آدرس
 •  تعهدات مفاد و بندها
مطالعه بیشتر:   بررسی تاثیر چت آنلاین بر روی سئو و رنک سایت

نکات مهم قراردادهای سئو

پیش از امضای قراردادهای سئو باید مواردی مانند، نحوه ارزیابی خدمات انجام شده، تعهدات در قرارداد بهینه سازی شده و زمان حصول نتیجه در قرارداد و پشتیبانی را مورد بررسی قرار دهید.

سخن پایانی

همانطور که توضیح دادیم، سئو مهم ترین عامل پیشرفت سایت ها و افزایش مخاطبین آن هاست. هر سایتی که به رتبه ی خوبی در ارزشیابی های گوگل میرسد، قوانین و مقررات سئو را به خوبی دنبال کرده و از آن ها اگاهی دارد. به عنوان یک صاحب سایت، اگر اطلاعات کافی ندارید مجبور میشوید از شرکت های ارائه دهنده ی خدمات سئو کمک بگیرید اما در انتخاب این شرکت ها دقت ویژه ای به خرج دهید و تمام جوانب را بررسی کنید. امیدواریم این مقاله در انتخاب به کمک شما بیاید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *