هاتجر

هاتجر

وب سایت، پایگاه اصلی هر فروشگاه اینترنتی وبه طور کلی هر کسب و کاری است اما، برای آنکه هرچه بیشتر رفتار کاربران را درک کنیم،لازم است الگو ها و اطلاعاتی در اختیار داشته باشیم که در این مسیر به ما کمک کند.ابزارها و وسیله هایی مانندگوگل آنالیتیکس در این مسیر مفید است، اما ابزاری جدید به نام هاتجر آمده است که آن را در قسمت زیر توضیح خواهیم داد.

هاتجر، وسیله ای برای اینکه رفتار مشتری و بازخوردگرفتن از آنان را ، بتوان تجزیه و تحلیل کرد، تا با استفاده از ابزارها و وسیله هایی همچون نقشه حرارتی، ضبط نشست و پرسش نامه بتوانیم رفتار کاربران و بازخوردی که با هدف ارائه خدمات سئو بهتر از آنان دریافت می کنیم، را تشریح و توصیف کنیم.

وقتی اطلاعاتی را از گوگل آنالیز به روش سنتی دریافت کرده ایم، با استفاده از هاتجر آن را تکمیل می کنیم. این سرویس که ترکیبی  از دو روش تجزیه و تحلیل  داده ها  و بازخورد گرفتن می باشد،به ما نشان خواهد داد که کسانی که از سایت ها استفاده می کنند،چه رفتار و واکنشی بروز می دهند و چه چیزی برای کاربران مهم و ضروری است.

نقشه حرارتی و ضبط نشست چیست؟

یکی از وسیله هایی که می توانیم به کمک آن نقشه حرارتی برای صفحه وب خودمان ایجاد کنیم، هاتجر است.برای این کار ابتدا باید در سایت ثبت نام کنیم و کدی که به مامی دهند را در داخل سایت خود قرار دهیم و بعد از این کار مانیتورینگ سایت آغاز خواهدشد.نقشه حرارتی یا هیت مپ داده هایی گرافیکی و رنگی هستند که، با استفاده  از آنان بتوانیم رفتار کاربرانمان رابشناسیم. هیت مپ یکی از تست های تجربه مربوط به  کاربری است.

مطالعه بیشتر:   بولد کردن کلمات کلیدی و تاثیر آن در سئو

همین امر به ما یک دید بصری از واکنش های بازدیدکنندگان و مخاطبان را به تصویرمی کشد و به ما کمک می کند تا نتیجه و محصول را با توجه به اهداف خودمان پیش ببریم و بهبود بخشیم.ضبط نشست، فرآیندی که طی آن رفتار و واکنش های کاربر وب  سایت را ضبط می کنیم و طی آن بررسی های لازم صورت می گیرد.

کاربردهاتجر

هاتجر با  گزارشات دقیقی که به ما ارائه می دهد، کمک می کندتا رفتار مخاطب خود را، بهتر ارزیابی کنیم. این گزارشات شامل موارد زیراست:

نقشه حرارتی

در نقشه حرارتی سایت هاتجر قسمت هایی که از نظر کاربران محبوب تر می باشد  در طیف رنگی قرمز نشان داده می‌شود و قسمت هایی که در آن از طیف رنگ‌های سرد استفاده شده است ،به عنوان نقاطی معرفی می‌شوند که کاربرهای کمتری دوست دارند از آن ها بازدید کند.

به بیان دیگر؛هاتجر از میزان فعالیتی که مخاطب در وبسایت ما انجام می دهد،گزارش گرافیکی می دهد.با ارائه این گزارش گرافیکی از میزان فعالیتی که کاربر در سایت ما، انجام می دهد،قسمت هایی را طبق طیف رنگی هیت مپ به دو بخش محبوب و غیرمحبوب تقسیم می کند این گزارش تحلیل و تجزیه رفتارکاربر در سایت در نقشه های حرارتی به سه نوع تقسیم و ارائه می شود؛نقشه اسکرول، نقشه حرارتی کلیک ها و نقشه حرکتی.

هاتجر

نقشه اسکرول

نقاطی که به رنگ قرمز نزدیک تر باشند همان قسمت هایی هستند که کاربران ما هنگام اسکرول کردن نقشه به آن توجه می کنند. رنگ هایی  که در نمودار حرارتی سرد هستند به این معنی است که تنها۲۵٪ یا کمتر از کاربران ما به ان قسمت ازسایت توجه و تمرکز کرده اند.

مطالعه بیشتر:   0 تا 100 اسکیما گذاری با افزونه رایگان Schema

نقشه حرارتی کلیک ها

در این نوع گزارشی که مدل های حرکتی قسمت هایی از سایت را که رنگ گرم تری خواهند داشت که این نشان می دهد کاربر بیشتر روی آن متمرکز شده است. اگر تحلیلگران بخواهند درصد کمی از هرقسمت به دست آوردند،هاتجر میزان درصد کلیک به همراه تصویر را به آنان نشان می دهد.

نقشه حرکتی

گزارش این نوع از نقشه ها با استفاده از نشانگر موس است که نیازی به کلیک کردن نیست فقط کافی است موس را به حرکت در بیاوریم. این مدل مانند مدل قبلی است،فقط یک تفاوت دارد آن هم این است که در مدل قبل کاربر و مخاطب روی نقاطی که رنگ های گرم دارند بیشتر متمرکز میشد  ولی در این مدل فقط موس را باید نگه داریم بدون اینکه کاری انجام دهیم.

ضبط ویدئو رفتار مخاطب

برای اینکه متوجه شویم کاربر چه زمانی؟،چطور؟ ،کجا کلیک می کند ودر چه قسمت هایی مکث دارد، این ابزار کمک کننده است. همچنین تمامی فعالیت‌های کاربر مثل کلیک کردن ،مکث، حرکت نشانگر موس رکورد میشود.

تحلیل فرم ها

یکی دیگر از ویژگی‌های سایت هاتجر این است که،از فرم ها و ارتباط مخاطب با آنها گزارشی اختصاصی تهیه می کند. وقتی این گزارش را دریافت کنیم متوجه خواهیم شد که چرا مخاطبینی تمایل به تکمیل کردن و یا اتمام فرم مورد نظر ما را نداشتند. فرم ها در هاتجر دارای تحلیل و تجزیه منحصر به فردی هستند که این ویژگی به ما کمک می کند تا فرم ها و مدل های جذاب تری برای دریافت واکنش و بازخورد مطلوب نظرمان را طراحی کنیم.

نظرسنجی های فوری هاتجر

در این نوع از نظر سنجی هاتجرگزینه های بصری جذاب مثل اموجی، تعداد ستاره و اسمایلی که به ما در درک احساس مخاطب کمک می کند،قرار داده می شود.

مطالعه بیشتر:   پرسونای مخاطب در سئو چیست؟ چگونه باید آن را طراحی کرد؟

هاتجر

کاربر بدون آنکه کلمه ای را تایپ کند نظر خود را از طریق ستاره، اموجی و یا اسمایلی برای ما مشخص و بازگو می کند. همچنین گزینه کامنت، برای او فعال است. پرسشنامه هایی که توسط هاتجر ایجاد می‌شوند، در سه نوع قابل ارائه هستند؛

پاپ آپ

این نظرسنجی در گوشه تصویر شما باز میشودو با گزینه هایی که ازقبل  اماده کرده ایم به کاربر کمک کنیم تابا تیک زدن علامت هر گزینه نظر و دیدگاه خودش را ثبت کند جمله ها و تعداد گزینه هایی که برای رای گیری در اختیار کاربر قرار میدهیم کاملاً انتخابی هستند البته در این نظرسنجی می توانیم سوالاتی با جواب کوتاه هم برای مخاطب این طرح و ایجاد کنیم.

صفحه نظرسنجی روی محتوا

وقتی که کاربر وارد سایت ما می شود یا زمانی که اسکرول کردن متن را به پایان می رساند ، ممکن است بخواهیم از مخاطب خودمان سوالاتی بپرسیم یا پیامی را به آنها منتقل کنیم، با استفاده از فرم ساز به خوبی می توانیم توجه کاربران را به خود جلب کنیم و اهمیت یک پیام را به آنها نشان دهیم. این فرم از طراحی هوشمندانه ای برخوردار است که توجه مخاطب را در بیشتر اوقات به خود جلب می کند.

نتیجه

در این محتوا به کارایی ابزار هاتجر پرداخته شده، که به راحتی می تواتیم رفتار مشتریان را ارزیابی کنیم.رفتار مخاطبین را در بازه های زمانی مشخص، به طور دقیق میشناسیم  و با این ابزار کسانی که فروشگاه های دیجیتالی و اینترنتی دارند زمان مناسب برای تعویض یا تمدید راهبردها و همچنین عملکرد بسیار بهتری درحیطه فروش بهتر خواهند داشت.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *